archive24 Janar, 2022 - 22:43

Sporti

Shpërthim me tritol në banesën e kreut të FSHF-së Armand Duka

Një shpërthim me tritol është dëgjuar mbrëmjen e sotme në lagjen qendrore të Durrësit. Burime për mediat bëjnë me dije se shpërthimi ka ndodhur në shtëpinë e Kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe punon për sqarimin e plotë të saj dhe...
Shëndeti

Kosovarët e përdorin për dhimbje koke por a e dini se “OKI” mund të shkaktojë disa efekte të rrezikshme anësore

“OKI” vazhdon të jetë njëri prej barnave që po përdorët në vazhdimësi nga kosovarët kundër dhimbjeve të kokës. Në fakt Shqipëria vitin e kaluar kishte ndaluar përdorimin e këtij ilaçi vitin e kaluar pa recetë mjekësore. Sipas raportimeve të mëhershme, ky ilaç mund të shkaktojë disa efekte anësore në organizëm...
Lajme

Java e fundit e janarit me acar, temperaturat deri-13 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të zbresin deri në -13 gradë Celsius ditën e martë, shkruan Gazeta Metro. Maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 3-4 gradë në pjesën e dytë të javës. Mëposhtë ju sjellim njoftimin e plotë nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës: Masat...
ShowBiz

Ky është tatuazhi që Donaldi e ka bërë për Bora Zemanin

Donald Veshaj u shndërrua në një nga personazhet më të përfolur të muajve të fundit. Aktori i njohur që vëmendje të madhe po merr me pjesëmarrjen e tij në “Big Brother Vip” brenda nisi një lidhje dashurie me Beatrix Ramosaj duke shkaktuar shumë zhurmë pasi brenda shtëpisë ai takoi edhe...
Lajme

Kjo ministre e Qeverisë del pozitiv me Covid-19

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Kështu njoftoi vetë ajo përmes një postimi në Facebook, raporton Indeksonline. Ministrja tani është në izolim teksa apeloi për vaksinim. Postimi i plotë: Të dashur miq, të shtunën kam rezultuar të jem pozitive me Covid-19 dhe...
1 2 3 5
Page 1 of 5