archive23 Janar, 2022 - 10:46

Lajme

Babai me dy djemtë rrahën me shqelma e grushte borxhliun

Gazeta Sinjali mbrëmë raportoi për një rrahje që ndodhi në qytetin e Pejës, në vendin e njohur “Te Qendra Zejtare”. Në pamjet e publikuara shiheshin tre persona që sulmojnë me shqelma e grushte një person tjetër. Burimet brenda Prokurorisë i kanë thënë Sinjalit se të dyshuarit për këtë rast është...
Lajme

Ky është lajmi i mirë që u konfirmua nga KEK-u

Njësia B2 prodhuese për energji elektrike është rikthyer në funksion pas testimeve nga ekipet përkatëse. Kështu është bërë e ditur nga stafi i KEK-ut, të cilët njoftojnë për rikthimin në funksion të Bllokut B2. Lidhur me rifunksionalizimin e kësaj njësie prodhimi, Qeveria ka angazhuar një ekspert gjerman dhe një ish-inxhinier...
Lajme

Aksident i rëndë, vdesin 5 të rinj

Pesë të rinj, katër djem dhe një vajzë kanë vdekur në një aksident të rëndë trafiku në Itali. Mediat vendase raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të shtunës në rrugën provinciale 45 në komunën Rezzato, në provincën e Brescia, ku një autobus...
Lajme

Babai tenton ta rrah vajzën me shufër metalike

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi që i njëjti dyshohet se kishte tentuar që me një shufër metalike ta godas vajzën e tij. Sipas policisë, i dyshuari kishte dëmtuar veturën e viktimës duke e goditur me shufër metalike. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në mbrëmjen e të...
Lajme

Ja çfarë moti na pret sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, vranësirat vende-vende mund të sjellin fjolla të dobëta bore. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2deri...
Lajme

Vëllau rrahë motrën

Një person raportohet se ka sulmuar mbrëmë fizikisht motrën e tij dhe është arratisur. Sipas policisë, viktimës i është dhuruar tretman mjekësor, teksa i dyshuari nuk është hasur. Rasti është duke u hetuar. “Suhodoll 22.01.2022 – 19:30. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar e ka sulmuar fizikisht motrën e tij,...
Lajme

Vdes një person në Skenderaj

Një person është raportuar si i vdekur dje në Skenderaj, ku policia dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për Obduksion....
1 2 3 4
Page 4 of 4