archive23 Janar, 2022 - 14:32

Lajme

Këto zona në Prishtinë mbesin pa ujë

Kompania rajonale e ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se si pasojë e një prishje të dy gypave të ujit mëngjesin e sotëm, dy zona të ndryshme kanë mbetur pa ujë. Siç njoftojnë ata, ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit janë duke u marrë me sanimin e dy gypave të ujit,...
Lajme

Mbyllja e shkollave? Ky është vendimi përfundimtar

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka thënë se është e rëndësishme ruajtja e shëndetit mendor të fëmijëve, duke shtuar se nëse mbyllen shkollat duhet të mbyllen të gjitha aktivitet e tjera. “Fokusi i ministrisë është se me të gjitha dikasteret e Qeverisë edhe ministritë t’i planifikojmë dhe të marrim masat...
Lajme

A jeni gati, pritet ashpërsimi i acarit në Kosovë

Java fillon me acar edhe më të ashpër, të hënën reshje të dobëta bore. Në pjesën e dytë të javës temperaturat në rritje, me vransira. Ditën e premte sërish mundësi për reshje bore dhe shiu, parashikon “Prishtina Ëeather” Sot, acari që përfshiu vendin në këto ditë të fundjavës, vazhdon edhe...
Lajme

Kurti jep lajmin e mirë rreth energjisë elektrike

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se sot është kthyer në punë blloku B2 i Termocentralit ‘’Kosova B’’, shkruan Gazeta Metro. Kurti përmes një postimi në Facebook, tregoi gjendjen e këtij blloku pas rikthimit në funksion si një ekspert energjie. Ai shtoi se tash e tutje edhe shpenzimet e qytetarëve do...
Lajme

Nga nesër shkollat në këtë qytet në mësim online

Komuna e Vitisë ka njoftuar se pas rritjes së numrit të nxënësve të infektuar me COVID-19, si dhe personelit arsimor, stafit teknik e administrativ, SHFMU “Dëshmorët e Vitisë” – në Viti, SHFMU “Nazmi Pajaziti”, në fshatin Radivojc dhe SHFMU” Skender Emerllahu”, në fshatin Ramjan, nga e hëna do të zhvillojnë...
Lajme

Arrestohet një punonjës i policisë, ja për çka dyshohet

Hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK) kanë arrestuar dje në orët e mbrëmjes në Gjilan një punonjës të policisë (staf civil) dhe një qytetar, me dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge” dhe “Mbajtja në...
1 2 3 4
Page 3 of 4