archive23 Janar, 2022 - 18:27

Lajme

Edhe një shkollë tjetër në kryeqytet vazhdon me mësim online

Nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Mehmet Gjevori” prej nesër do të vazhdojnë me mësim online, shkruan Gazeta Sinjali. Arsyeja e ndërrimit të skenarit është rritja e numrit të nxënësve dhe mësimdhënësve të infektuar me COVID-19. “Për shkak se në shkollën tonë është rritur numri i nxënësve...
ShowBiz

Nuk pritej, Donaldi kërkon të largohet nga ‘BBV’?

Duket se gjendja emocionale e Donaldit nuk është e mirë. Kjo erdhi pas eliminimit të Trixës nga ‘BBV’, shkruan Indeksonline. Gjatë bisedës më Monikën, Donaldi tha se do të dalë nga shtëpia dhe ta lej lojën. Menjëherë pas kësaj deklarate Donaldi është thirrur në dhomën e rrëfimit, ku normalisht e...
Lajme

Ngjarje e rëndë: Vdes një 22-vjeçare shqiptare në Greqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Athinë-Patra, ku ka humbur jetën një 22 vjeçare shqiptare. Aksidenti ka ndodhur në rrugën nacionale Patra-Athinë kur 22-vjeçarja shqiptare është përplasur nga një kamion. Ngjarja ka ndodhur kur e reja shqiptare e cila drejtonte makinën është përplasur me një mjet tjetër...
Lajme

Komuna e Prishtinës me një njoftim të rëndësishëm

Shtabi emergjent për menaxhimin e pandemisë COVID-19 në Komunën e Prishtinës ka marrë vendi që puna në këtë komunë të organizohet vetëm me staf esencial, derisa është bërë e ditur se do të mbyllen qendrat për të moshuarit, deri në vendimin e ardhshëm. Sipas një komunikate të komunës, në këtë...
ShowBiz

Çfarë ndodhi? Bashkimi konfirmon ndarjen nga Alvisa!

Alvisa dhe Bashkimi ishin çifti i parë që doli nga emisioni i “Për puthën 3”, pas shumë sakrificave, dinamikave dhe skandaleve që ndodhën midis tyre. Ata kanë qenë pjesë e intervistave të ndryshme kohëve të fundit, ku kanë shprehur ecurinë e lidhjes së tyre dhe ku çdo gjë dukej sikur...
Lajme

Publikohet raporti i fundit nga IKSHPK, vazhdojnë shifrat e larta

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.806 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.745.9 doza të vaksinës. Deri më sot 801.281 qytetarë janë...
Lajme

IKSHPK me një apel për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të respektojnë masat antiCOVID-19. IKSHPK ka theksuar se varianti Omicron po vazhdon të përhapet me intensitet të lartë dhe është varianti dominues në qarkullim. “Virusi është kudo andaj mos neglizhoni rekomandimet themelore: maska, distanca, higjiena....
1 2 3 4
Page 2 of 4