archive23 Janar, 2022 - 22:37

Lajme

MASHT me një njoftim të rëndësishëm

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka publikuar rekomandimin që ka dhënë Task forca, në rastet kur një klasë apo shkollë duhet të kalojë në skenarin C, apo mësim online. Përmes një komunikate për medie, ata kanë thënë se shkollat duhet t’i mbajmë të hapura dhe të sigurta. Megjithatë,...
Lajme

Gjendja alarmante me COVID/ Shkollat marrin një vendim

Kohëve të fundit, është rritur numri i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë. Fillimi i kësaj vale konsiderohet të jetë paraqitja e rasteve të para me variantin Omicron, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas një njoftimi të IKShPK-së, shumica e rasteve të reja me COVID-19 janë me variantin Omicron. Kjo situatë...
Lajme

Rrokulliset autobusi në Turqi: 3 të vdekur dhe 17 të plagosur

Një autobus me pasagjerë është aksidentuar në Turqi. Për pasojë kanë humbur jetën tre persona dhe kanë mbetur të plagosur 17 të tjerë. Mediat turke raportojnë në aksident vdiqën shoferi dhe 2 pasagjerë. Nëntë prej të plagosurve raportohen të jenë në gjendje të rëndë. Autobusi humbi kontrollin në Beykoz Reşadiye...
Lajme

Sulmohen zyrat e Bashkimit Europian

Zyrat e Bashkimit Europian janë sulmuar sot nga protestuesit kundër masave anti-Covid. Se janë sulmuar edhe zyrat e Bashkimit Europian ka bërë të ditur edhe Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Çështje Politike dhe të Sigurisë, Joseph Borrell, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se i dënon sulmet, dhunën dhe...
Lajme

Shtrenjtimi i energjisë elektrike, vjen lajmi i fundit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të debatojnë të hënën në një seancë të jashtëzakonshme mbi paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Debati parlamentar vjen pasi Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka njoftuar se do të shqyrtojë tarifat e energjisë elektrike, në bazë të kërkesës së Operatorit të Sistemit...
Lajme

144 km/h, ky është dënimi që iu shqiptua shoferit kosovar

Vozitja me dyfishin e shpejtësisë së lejuar një qytetari i ka kushtuar me 300 euro gjobë, tri pikë negative si dhe me tre muaj ndalim të vozitjes, shkruan Gazeta Metro. Në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 70 km/h identifikohet shoferi duke drejtuar mjetin me 144 km/h (gjobitet me 300€,...
Lajme

Ky është shqiptari që u ekzekutua në Belgjikë

Mediat raportojnë se Bledar Muça ka mbetur viktimë e atentatit të ndodhur në qytetin e Antwerp. Ai njihej si krahu i djathtë i Ardian e Florenc Çapes. Pak kohë më parë Muça dhe Florenc Çapja i shpëtuan një atentati në Elbasan. Bledar Muça me origjinë nga Peshkopia, është i lindur...
Lajme

Ekzekutohet me 20 plumba shqiptari në Ekuador

Një shqiptar 34-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri në Ekuador. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës rreth orës 19:00 sipas orës lokale në qytetin Guayaquil. Mediat vendase raportojnë se viktima është Ergys Dashi 33 vjeç. Ai u qëllua me armë brenda një restoranti në veri të Guayaquil. Më shumë...
Lajme

Ky është 34-vjeçari shqiptar që u vra në Ekuador

Lufta mes grupeve kriminale Shqiptare që veprojnë në Guajakil të Ekuadorit në Amerikën Latine, ka riregjistruar viktimës e radhës mbrëmjen e 22 janarit 2022. Personi që ka mbetur i vdekur në ambientet e një restoranti është identifikuar si Ergys Dashi dhe se sipas të dhënave rezulton se është nga qyteti...
1 2 3 4
Page 1 of 4