archive22 Janar, 2022 - 22:02

Lajme

Tensionet Ukrainë- Rusi, edhe Kosova mban një qëndrim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka treguar mbështetjen e vendit për Ukrainën, pas tensioneve të shtuara mes kësaj të fundit dhe Rusisë. “Republika e Kosovës është me Ukrainën”, ka shkruar Osmani në Twitter. Qëndrim të njëjtë më herët kishte treguar edhe sekretari i ShBA-së, Antony Blinken, i cili shkroi se...
Lajme

Gjermania e fut Kosovën në “listën e rrezikshme”

Instituti Robert Koch në Gjermani e ka futur Kosovën në listën e rrezikshme për shkak të përhapjes së variantit Omicron. Ky institut ka marrë vendim që tre të katërtat e rreth 200 vendeve në botë të klasifikohen si zona me rrezik të lartë. Nga nesër, përveç 136 vendeve që janë...
Lajme

Policia e Kosovës me një apel për vozitësit

Policia e Kosovës, pas reshjeve të borës u ka bërë thirrje të gjithë ngasësve të automjeteve që të kenë kujdes gjatë vozitjes. Në komunikatën e policisë, thuhet se pas reshjeve të borës dhe paraqitjes së ngricave nëpër rrugë, i kërkohet drejtuesve të automjeteve që ngasjen ta përshtatin me kushtet në...
Lajme

Autobusit kosovar i shpërthen goma, mërgimtarët që u nisën në Stuttgard mbesin një kohë në rrugë!

Autobusit të kompanisë turistike “Shpejtimi” i është shpërthyer goma gjatë udhëtimit drejt Stuttgartit të Gjermanisë. Autobusi dy katësh i “Shpejtimit” ishte i mbushur me plot mërgimtarë nga Kosova që po ktheheshin në vendet ku veprojnë. Një udhëtarë për IndeksOnline ka konfirmuar se autobusit i është shpërthyer goma në afërsi të...
1 2 3
Page 1 of 3