archive21 Janar, 2022 - 10:15

Lajme

Pa paisje dimërore s’ia dilni/ Kujdes në këto rrugë

Mëngjesi i së premtes i ka gjetur të mbuluara me borë shumicën e qyteteve të Kosovës. Si pasojë e reshjeve të borës, disa prej rrugëve janë të kalueshme vetëm me pajisje dimërore. Ministria e Punëve të Brendshme ka përditësuar të dhënat e fundit rreth gjendjes në rrugët e vendit, pas...
Lajme

Rrëshqet vetura afër urës në Vushtrri, lëndohen dy persona

Rreth orës 7:00, të mëngjesit të sotëm në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë në segmentin rrugor në fshatin Smrekonicë, është raportuar një aksident trafiku me të lënduar dhe dëme materiale. Nga ekzaminimi i vendit të ngjarjes bëhet e ditur se në aksident trafiku është e përfshire vetëm një veturë e cila ishte...
1 2 3 4
Page 4 of 4