archive21 Janar, 2022 - 13:33

Lajme

Fillon takimi lidhur me shqyrtimin e masave të reja

Sapo ka filluar takimi i Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë Covid19. IndeksOnline mëson nga burimet se takimi ku po diskutohen propozimet e masave të reja antiCovid po mbahet online. Ky është takimi i dytë radhazi. Edhe gjatë ditës së djeshme janë diskutuar masat të cilat kanë...
Lajme

Osmani e Kurti bëjnë homazhe te presidenti Rugova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kanë bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës. Në 16-përvjetorit e vdekjes së tij homazhe pranë varrit të tij kanë bërë edhe deputetët nga Lidhja Demokratike e Kosovës si dhe nga Lista Guxo. Sot janë...
Lajme

Ky është 20-vjeçari kosovar që vdiq në Gjermani

Ehad Zeka me banim në shtetin e Gjermanisë, ka vdekur në moshën 20-vjeçare, transmeton Gazeta Metro. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-kryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi, i cili tha se 20-vjeçari ka pasur disa probleme shëndetësore. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në...
Lajme

Lajm i hidhur: Vdes në Gjermani një 20 vjeçar nga Kosova

Ehad Zeka me banim në shtetin e Gjermanisë, ka vdekur në moshën 20-vjeçare, transmeton Gazeta Metro. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-kryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi, i cili tha se 20-vjeçari ka pasur disa probleme shëndetësore. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në...
Lajme

Gjendet pa shenja jete një grua në Prishtinë

Një grua është gjetur pa shenja jete dje në shtëpinë e saj, kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës, pasi që rastin e kishte raportuar një grua e cila ishte kujdesur për viktimë, shkruan Gazeta Sinjali. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Ndërkohë,...
1 2 3 4
Page 3 of 4