archive21 Janar, 2022 - 16:33

Lajme

Nga kjo ditë pritet të hyjnë në fuqi masat shtrënguese anti-Covid

Gjatë ditës së sotme pritet që Qeveria e Kosovës të miratoja masat e reja anti-COVID. Këto masa përfshijnë kufizimin e lëvizjes nga ora 22:00 deri në orën 05:00, ndërsa edhe veprimtaria e gastronomisë do të lejohet të zhvillohet deri në orën 21:00, transmeton Gazeta Metro. Propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë...
Lajme

Këto janë masat për udhëtarët nga Kosova në Gjermani

Këto janë masat për udhëtarët nga Kosova: Personat që kaluan kohë në një nga zonat e rrezikut brenda 10 ditëve para hyrjes në Republikën Federale të Gjermanisë duhet të ndjekin rregullore specifike. • Detyrimi për t’u regjistruar: Udhëtarët që kanë kaluar kohë në një zonë me rrezik janë të detyruar...
Lajme

Gjermania ka një lajm të keq për kosovarët

Instituti “Robert Koch” në Gjermani ka publikuar të dhënat e fundit mbi pandeminë në vend, por edhe të dhënat e reja mbi klasifikimin e shteteve të ndryshme. Në bazë të të dhënave të fundit, Kosova ka hyrë në kategorinë e zonave me rrezikshmëri të lartë, si pasojë e rritjes së...
Lajme

Vjen një lajm i mirë nga KEK-u

Zëdhënësi i KEK-ut, Skënder Bucolli, ka konfirmuar për Gazetën Express se punimet në njësinë B2 të TC Kosova B kanë përfunduar dhe aktualisht janë në fazën e testimit dhe startimit të kësaj njësie prodhuese. Turbina e rotorit në njësinë B2 ka qenë jashtë funksionit që nga 14 dhjetori. Për ta...
Lajme

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, thyen të gjitha rekordet negative

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.467 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.737.417 doza të vaksinës. Deri më sot 799.939 qytetarë janë...
Lajme

Masat e reja që do hyjnë në fuqi nga nesër

Gjatë ditës së sotme pritet që Qeveria e Kosovës të miratojë masat e reja anti-COVID. Propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë pritet që të hyjnë në fuqi prej nesër. Këto masa përfshijnë kufizimin e lëvizjes nga ora 22:00 deri në orën 05:00, ndërsa edhe veprimtaria e gastronomisë do të lejohet të...
Lajme

Shkollat në sistemin online, ky është lajmi i fundit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka kërkuar nga drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit (DKA) që të përcjellin me kujdes situatën me pandeminë në komunat e tyre, respektivisht në shkolla, dhe të marrin vendime bazuar në gjendjen epidemiologjike në baza ditore. Në takimin virtual të zhvilluar...
Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK’së

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së dega në Vushtrri ka bërë të ditur se sot ka ndërruar jetë veterani Fejzullah Gjaka nga fshati Ashlan nga komuna e Vushtrrisë. Sipas kësja organizate varrimi i tij do të bëhet në orën 14:00 në varrezat e Dëshmorëve në fshatin Ashlan. Postimi i...
1 2 3 4
Page 2 of 4