archive21 Janar, 2022 - 23:16

ShowBiz

Beatrix eliminohet nga shtëpia e Big Brother

Beatrix nuk do të jetë më pjesë e shtëpisë së Big Brother Albania VIP Beatrix i ka dhënë fund aventurës në këtë shtëpi, pasi që sot është eliminuar nga Big Brother Albania me votat e publikut. Por, ajo mund të rikthehet përsëri në shtëpi pasi që babagjyshi dhuroi bileta kthyese....
Lajme

Çka simbolizonte flamuri i Ibrahim Rugovës, e çka ky aktual?

Sot është shënuar 16 vjetori i vdekjes së presidentit të parë të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova. Si themelues i partisë së parë në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe si prijës i shumë çështjeve kombëtare, një ndër ëndrrat e tij padyshim që ka qenë të shohë Kosovën si shtet të...
Lajme

Masat e reja/ Mbyllen fitneset dhe palestrat

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbylljen e fitneseve dhe palestrave sportive apo rekreative. “Numri i pjesëmarrësve në garë, sportistë, klube, zyrtarë, dhe pjesëmarrës tjerë të nevojshëm për zhvillimin e garës përcaktohet nga federatat sportive duke respektuar masën e distancës dhe masat tjera mbrojtëse”, thuhet në vendim....
Lajme

Qeveria ndan 10 milionë euro për tejkalimin e krizës energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhje elektronike, në të cilën ndër të tjera ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve për ndarjen e mjeteve buxhetore në shumë prej dhjetë milionë euro për zbatimin e Pakos së Ringjalljes Ekonomike. Sipas njoftimit, këto mjete shkojnë për...
Lajme

Masat e reja, ky është orari i ri i gastronomisë

Janë miratuar masat e reja antiCOVID në vend, pas rritjes së numrit të rasteve të reja pozitive me koronavirus. Në masat e reja bënë pjesë edhe kufizimi i orarit të shërbimeve të gastronomisë, e ku me masat e reja do të lejohet puna e gastronomisë nga ora 05:00 deri në...
Lajme

Masat e reja, nga kjo orë nuk mund të dilni

Sipas një dokumenti të siguruar nga Gazeta Sinjali, Qeveria ka marrë vendim që ora policore të zgjatet për dy orë. Deri sot ka qenë orari i lëvizjes deri në orën 00:00, prej nesër ora policore fillon në orën 22:00....
Lajme

Ky është identiteti i të plagosurit në Prishtinë

Në orët e pasdites së sotme, një person ka mbetur i plagosur në Prishtinë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Avni Namanin. I njëjti është plagosur me arme zjarri në lagjen Bregu i diellit në Prishtinë. Zëdhënësja e PK-së për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka...
Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, policia jep detaje

Rreth orës 16:30, policia ka marrë informacionin për një plagosje me arme zjarri në lagjen Bregu i diellit në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore. Zëdhënësja e PK-së për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka konfirmuar rastin...
1 2 3 4
Page 1 of 4