archive20 Janar, 2022 - 11:35

Lajme

Edhe Kusari – Lila vepron si shefi i saj, fajëson qeveritë e kaluara për situatën me rrymë edhe pse ishte vet pjesë e disa qeverisjeve të kaluara

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari – Lila, ka fajësuar qeveritë e kaluara për situatën me rrymë me të cilën po përballet Kosova, ndonëse ishte pjesë e partive që në të kaluarën ishin në pushtet, raporton Gazeta Sinjali. Në fjalën e saj në Kuvend, sikur shefi i saj...
Lajme

Këtu mund ta llogarisni faturën e rrymës sipas tarifave të reja

Qeveria e Kosovës ka miratuar një propozim për shtrejtimin e energjisë elektrike në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Me propozimin e fundit qytetarët që do shpenzojnë mbi 600 kilovatë...
Lajme

Masat e reja, ja çfarë thotë ministria e Shëndetësisë

Sot ka mbajtur mbledhje Komiteti për koordinim dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me Covid-19 në Kosovë. Ende nuk janë bërë të ditura të gjitha rekomandimet për masat e reja. Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka folur para mediave pas përfundimit të mbledhjes së Komitetit për koordinim dhe vlerësimin e...
Lajme

Mbyllja e shkollave, ministria e Arsimit jep lajmin e fundit

Ka përfunduar mbledhja e Komitetit për koordinim dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me Covid-19 në Kosovë. Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci është deklaruar para mediave, teksa tha se shteti ka interesim që t’i mbajë shkollat hapur, pavarësisht rritjes së rasteve pozitive te fëmijët. Nagavci u shpreh se, sot gjatë...
Lajme

Ja kur pritet të merret vendimi për masat e reja!

Numri i rasteve të reja pozitiv me Covid 19 dhe prania e variantit Omicron po rritet me të madhe në Kosovë. Vetëm dje kanë rezultuar 2 mijë e 50 raste të reja me Covid19 në vend, kurse nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovë për IndeksOnline kanë konfirmuar se 95...
1 2 3 4
Page 4 of 4