archive20 Janar, 2022 - 16:07

Lajme

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, thyen të gjitha rekordet

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.732.948 doza të vaksinës. Deri më sot 799.114 qytetarë janë...
Lajme

Rizvanolli: Edhe nëse miratohen tarifat e propozuara nga ZRRE, çmimi i rrymës në Kosovë më i ulëti në Evropë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka deklaruar se në seancën e sotme të Kuvendit janë thënë të pavërteta për tarifat e energjisë elektrike të propozuara nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë. Rizvanolli përmes një postimi në “Facebook”, u shpreh se edhe nëse miratohet propozimi i ZRRE-së, në Kosovë tarifa për...
Tech

Lojtari shqiptar, rigoN e eliminon me thikë lojtarin më të fortë në botë në CS:GO

Video-lojërat, e posaçërisht CS:GO (Counter Strike: Global Offensive), janë tejet të popullarizuara edhe në territoret shqipfolëse. Madje, ndryshe nga ç’mendohet prej gjeneratave të vjetra, video-lojërat sot janë shndërruar në karrierë ku të rinjtë paguhen me shuma të majme për profesionalizmin e tyre. Por, përtej profesionalizmit e seriozitetit, video-lojërat në esencë...
Lajme

Abelard Tahiri: Kosova po qeveriset nga njerëz të padijshëm

Shefi i grupit parlamentar të PDK, Abelard Tahiri ka mbajtur një konferencë për medie, pas dështimit që në seancën e sotme të Kuvendit të përfshihet si çështje urgjente një debat parlamentar për ngritjen e çmimeve të energjisë elektrike. Tahiri ka thënë se grupi i PDK-së duke parë gjendjen që po...
Lajme

Ligji i pagave, ja kur do të procedohet për miratim

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se Ligji për Paga do të procedohet për miratim në Qeveri në muajin mars, transmeton Gazeta Metro. Këtë e ka konfirmuar Sveçla në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. Ai ka thënë se ministrisë po i merr...
Lajme

Acar sot: Temperatura në minus dhe reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot priten reshje shiu dhe bore. Në njoftimin e IHK-së bëhet e ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. “Të enjten, në orët e vona të...
1 2 3 4
Page 3 of 4