archive20 Janar, 2022 - 23:13

Lajme

Arrestohet personi i shumë kërkuar

Policia e Kosovës ka arrestuar një 38-vjeçar nga Drenasi, me inicialet F.L., i cili dyshohet se ka mashtruar një qytetar në Zhegovc të Gjilanit, raporton Gazeta Sinjali. Sipas Policisë, 38-vjeçari e kishte mashtruar duke e vënë në lajthitje një shitës, nga i cili kishte marrë një makinë punuese (eskavator), pa...
Lajme

Arrestohet zyrtari në SHSKUK, ja për çka dyshohet

Një zyrtar i SHSKUK’së është arrestuar gjatë ditës së sotme ku i njëjti dyshohet për keqpërdorim të detyrës, shkruan Periskopi. Lajmin e ka bërë të ditur Prokuroria e Prishtinës me anë të një komunikate për media. “Prokuroria Themelore në Prishtinë-Departamenti për Krime të Rënda, konkretisht Njësiti për Krime Ekonomike dhe...
Lajme

“Marketet e mëdha po u kërkojnë haraç prodhuesve”

Deputeti i LVV-së Eman Rrahmani, ka folur për haraçin që sipas tij vendosin disa prej rrjeteve të marketeve në Kosovë ndaj prodhuesve vendor. Rrahmani ka thënë se një prej arsyeve të rritjes së çmimit të produkteve bazike është monopoli që kanë krijuar në treg disa prej rrjeteve të marketeve. “Ka...
1 2 3 4
Page 1 of 4