archive19 Janar, 2022 - 14:50

Lajme

IKSHPK me një paralajmërim për qytetarët

IKSHPK u ka bërë thirrje përsëri qytetarëve të Republikës së Kosovës që të kenë kujdes dhe të respektojnë masat në mënyrë strikte kundër Covid19, shkruan IndeksOnline. Sipas njoftimit, Omicron ka shtuar dukshëm intensitetin dhe është varianti dominues në qarkullim. Postimi i plotë: Të nderuar qytetarë! Ju lutemi bartni maskat nē...
Lajme

Kapet kosovari duke vozitur 212km/h, i ndalohet vozitja 3 muaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se një shofer në Kosovë ka shkelur rregullat e trafikut. I njëjti ka drejtuar mjetin me 212 km/h në zonën 130 km/h, shkruan IndeksOnline. Sipas njoftimit ai është gjobitur me 300€, 3 pikë negative dhe 3 muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim...
ShowBiz

Sot ditëlindja e Ilda Bejlerit, kaq vite mbushi moderatorja

Ilda Bejleri, moderatorja shqiptare mjaft e komentuar feston sot ditëlindjen. Ajo ka lindur më 19 janar të vitit 1987 dhe sot mbush 35 vjeç. Urimet për moderatoren kanë filluar që në orët e para të ditës nga miqtë dhe persona të famshëm publik. Kujtojmë se pas një shkëputje nga televizioni,...
Lajme

Infektohen 64 nxënës e 9 mësimdhënës në këtë shkollë

Ka pak ditë që u kthyen nga pushimi për të nisur gjysmëvjetorin e dytë. Megjithatë, disa nxënësve në qytetin e Pejës u është dashur të kthehen prapë në shtëpi, Drejtori i Arsimit në Pejë, Naser Gega, për IndeksOnline bëri të ditur se deri dje 64 nxënës dhe nëntë mësimdhënës kanë...
Lajme

Mbi 200 mijë familje do të preken nga shtrenjtimi i rrymës

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës. Deputeti Besnik Tahiri ka thënë se për AAK-në është i papranueshëm rekomandimi i ZRRE-së që të ketë shtrenjtim të energjisë elektrike. “AAK-ja në debatin e thirrur...
Lajme

Shtrenjtohet edhe uji i pijshëm

Nga një janari i këtij viti, kanë hyrë në fuqi tarifat e reja për metër kub uji në disa prej qyteteve të Kosovës, raporton Express Ujin për 1 cent më shtrenjtë do ta paguajnë në fund të këtij muaji konsumatorët e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, KRU “Gjakova”, ndërkaq ata...
ShowBiz

Beatrix shkon në nominim, këta dy banorë i ka përballë

Beatrix më në fund shkon në nominim, përballë ka Donaldin. Arbëri është banori që përballet me kutinë e Pandorës. Ai është vënë përballë dy zgjedhjeve: Të jetë imun për një javë dhe të mos jetë pjesë e asnjë nominimi por të dërgojë në nominim tre banorë të tjerë. Einxhel, Beatrixa...
Lajme

Dërgohet me urgjencë në spital, ndërron jetë 3-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit në spitalin e Elbasanit, ku një 3-vjeçar ka ndërruar jetë. Mësohet se i mituri, mjekohej në shtëpi, ndërkohë që është dërguar nga familjarët e tij me temperaturë të lartë në spital.2-vjeçari nga fshati Kusarth është dërguar në gjendje...
Lajme

Sërish borë në Kosovë, në këtë ditë pritet të bie

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Të enjten, në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet minus 7 deri minus 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...
Lajme

Edhe Pacollit i del punë me ngritjen e çmimit të rrymës

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli në një postim në Facebook, ka ironizuar me ngritjen e çmimeve të energjisë elektrike, përcjellë Gazeta Metro. Pacolli në një fotografi në Facebook, e ka bashkangjitur thënien e rilindasit, Naim Frashëri, “Punë, punë natë e ditë, që të shohim pakëz dritë!”,...
1 2 3 4
Page 3 of 4