archive19 Janar, 2022 - 23:03

Lajme

Vehbi Kajtazi: Qeveria Kurti po i konsideron popullin budall

Gazetari, Vehbi Kajtazi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti po manipulon dhe po diskriminon qytetarët sa i përket ngritjes së çmimit të rrymës, shkruan Gazeta Metro. Kajtazi ka thënë se Kurti ka gënjyer teksa ka thënë se po detyrohemi të paguajmë katërfishin e energjisë elektrike. ‘’Nuk e di a po...
Lajme

Shkarkohet nga pozita e drejtorit të RTK-së Ngadhnjim Kastrati

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës sapo ka marrë vendim për shkarkimin e Drejtorit Gjeneral të RTK-së, Ngadhnjim Kastratit. Demorkacia.com ka mësuar se ky vendim është marrë pasi që Kastrati nuk ka pranuar të largojë punëtorë nga puna dhe nuk ia kanë aprovuar buxhetin. Mbledhja ende po vazhdon...
Lajme

Këto pritet të jenë masat e reja në Kosovë

Pas konfirmimit të 2 mijë e 50 rasteve të reja me COVID-19, pritet që shumë shpejt të ketë ndryshim të masave antiCOVID. Nga Ministria e Shëndetësisë sot kanë konfirmuar për lajmi.net se pritet të ketë ndryshime në masa. “Ministri është në konsulta të vazhdueshme me ekspertët shëndetësorë dhe duke përcjellë...
Lajme

Pritet shkarkimi i drejtorit të RTK-së

Në ambientet e RTK-së, ka disa orë që ka filluar një mbledhje maratonike e bordi të televizionit publik. Gazeta Online Reporteri.net merr vesh se brenda në mbledhje po diskutohet mundësia e një serë shkarkimesh të menaxhmentit aktual të RTK-së. Në mesin e tyre pritet të jetë edhe shkarkimi i drejtorit...
Lajme

Ministria e Shëndetësisë me një apel për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se varianti Omicron i koronavirusi është bërë tashmë variant dominues në qarkullim, shkruan Gazeta Sinjali. Kësisoj, MSh ka apeluar që të vaksinohen të gjithë qytetarët që janë mbi 12 vjeç. “Varianti Omicron i koronavirusit tanimë është bërë variant dominues në qarkullim. Duke qenë se vaksinimi...
Lajme

Axha i Konjufcës: Nxehu me rrymë, e ankohu s’ka

Rabit Konjufca, axha i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konfjuca, ka komentuar situatën e fundit rreth shtrenjtimit të energjisë elektrike në Kosovë. Ai ka thënë se edhe me u nxeh me rrymë dhe me u anku për çmime nuk shkon, shkruan Gazeta Metro. Shtrenjtimi i energjisë elektrike sipas tarifave...
1 2 3 4
Page 1 of 4