archive18 Janar, 2022 - 15:01

Lajme

Qeveria ndan 75milionë euro, ja cilat kategori përfitojnë

Ngritja e bllok tarifës për energjinë elektrike nga ZRRE ka vënë në lëvizje ministrinë e Ekonomisë. Këta të fundit kanë thënë se kanë ndarë 75 milionë euro për të ndihmuar qytetarët dhe bizneset që preken nga rritja e çmimit të energjisë elektrike bazuar në bllok tarifa, shkruan Gazeta Metro. Përmes...
Lajme

Lajmi i fundit: Autobusi me kosovarë aksidentohet në Bullgari

Një aksident mes një autobusi të kompanisë “Shero Tours” që transportonte udhëtarë nga Kosova dhe një kamioni ka mbyllur qarkullimin në unazën e Kyustendilit mëngjesin e sotëm. Sipas mediave bullgare, nga aksidenti ka mbetur i plagosur drejtuesi i autobusit i cili është dërguar në spitalin e Qyustendilit. Të gjithë 29...
Lajme

Liberalizimi i vizave, vjen një lajm i keq për Kosovarët

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është njëra nga shtetet skeptike sa i përket heqjes së regjimit të vizave për kosovarët. Burime diplomatike të Gazetës Express në Ministrinë e Jashtme të këtij shteti thonë se edhe pozicioni i BE-së është se Kosova nuk i ka plotësuar në mënyrë...
Lajme

Vjen një lajm i mirë për bizneset në Kosovë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka njoftuar se nuk do të ketë rritje të tarifës energjetike për kategorinë e bizneseve. Lajmin e bëri të ditur vet ai në një postim në Facebook. “Pas shume pyetjeve nga bizneset, per ceshtjen e rritjes te tarifes se energjise elektrike, nje...
Sporti

Vdes legjenda e Real Madridit

Sot gjatë ditës ka vdekur legjenda e Real Madridit, Francisco Gento. Gento mbante postin e presidentit të nderit te Real Madridi, ndërsa njihej si lojtari i vetëm në histori që kishte fituar 6 Kupa Evropiane. Real Madridi ka lëshuar një deklaratë zyrtare për vdekjen e legjendës së tyre: Real Madrid...
Lajme

“Nuk mundesh me ma ndalë fjalën” – përplasje në Komision mes deputetëve të VV-së e PDK-së

Një përplasje ka ndodhur ndërmjet anëtarëve të Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport, teksa në rend dite ishte shqyrtimi i Projektligjit pёr Agjencinë e Kosovës për Akreditim dhe Projektligjin pёr Arkivat Shtetërore. Kryetari i Komisionit, Ardian Gola ka thënë se janë dy projektligje për agjencinë e...
Lajme

LDK dhe PDK ndërmarrin një veprim të papritur

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbajnë konferenca të ndara për media, shkruan Gazeta Sinjali. Konferenca e LDK-së do të nisë në orën 13:30, në selinë qendrore të kësaj partie. Ndërkaq, gjysmë ore më vonë, në 14:00, do të fillojë konferenca...
1 2 3 4
Page 3 of 4