archive17 Janar, 2022 - 14:07

Lajme

Pjesëtarët e FSK-së trajnohen nga ushtarët Amerikanë

Në kuadër të bashkëpunimit me ushtrinë Amerikanë, njëzetë pjesëtarë të Regjimentit të dytë të Këmbësorisë të Komandës së Forcave Tokësore përfunduan trajnimin një javor “Shkathtësi Malore”. Gjatë trajnimit pjesëtaret e Forcës së Sigurisë së Kosovës u aftësuan në teknika të ngjitjes në shkëmbinj, evakuimin e viktimave në terrene të thepisura,...
Lajme

IKSHPK me një paralajmërim për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë thirrje për vaksinim, me dominimin e variantit Omicron mes qytetarëve. Sipas IKShPK, Omicron është duke shtuar intensitetin. Kjo mund të bëjë që situata epidemiologjike në ditët në vijim të përkeqësohet. Njoftimi i plotë i IKShPK-së: Omicron (B.1.1.529) po shton intensitetin çdo ditë dhe...
Lajme

Rritja e rasteve me COVID-19, kjo shkollë nga sot me mësim online

Shkolla fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë ka kaluar në mësim online, kjo për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19. Pas takimeve të njëpasnjëshme të grupit të Task Forcës së shkollës, ky institucion njofton se nga sot është marrë vendim që mësimi të mbahet online. Në njoftim luten...
Lajme

Pompat e benzinës “nuk lëshojnë kuponë fiskalë”

Sipas disa qytetarëve të anketuar nga Radio Evropa e Lirë në Prishtinë, pompat e benzinës janë biznese që rrallë lëshojnë kuponë fiskalë. “Kuponi i fundit që e kam marrë, ka qenë pardje. Rregullisht, në qendra tregtare i marr, por të tregoj të drejtën në pompa të benzinës nuk kam marrë...
Lajme

Vetura godet këmbësorin në rrugën Ferizaj-Prishtinë

Shoferi i një veture ka goditur një këmbësor në rrugën Ferizaj-Prishtinë. Këmbësori ka pësuar lëndime si dhe është dërguar për tretman mjekësor. Rastin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti. “Rreth orës 08:30, në rrugën Ferizaj-Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku ku janë përfshirë një automjet në...
Lajme

Zyrtarët policorë kërcënohen me kallash në Podujevë

Disa zyrtarë policorë janë kërcënuar me armë zjarri nga dy persona në Podujevë, të dielën rreth orës 03:32 të mëngjesit, raporton Gazeta Sinjali. Të dyshuarit ua kanë drejtuar policëve armën e tipit AK-47 dhe i kanë kërcënuar, e pastaj kanë ikur nga vendi i ngjarjes. Policia ndodhej në vendin e...
Lajme

Aksident mes veturës së policisë dhe autobusit në Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Nga pamjet shihet se në këtë aksident janë përfshirë një veturë e policisë dhe një autobus. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Shupkovc të Mitrovicës, ndërsa deri tani nuk dihet nëse ka persona të lënduar. Do t’iu...
1 2 3 4
Page 3 of 4