archive17 Janar, 2022 - 19:16

Lajme

Ky është nënoficeri i FSK-së që vdiq sot

Ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterë i parë Besim Bajraktari, pas një sëmundjeje të rëndë sot në Republikën e Francës ku ishte për shërim, njofton FSK. “Në emër të Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës i shprehim ngushëllime familjes, shokëve, bashkëluftëtarëve dhe...
Lajme

Këto dy qytete do të mbesin shtatë orë pa rrymë nesër

KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme në rrjet për shkak të sigurisë së sistemit. Njoftimi i plotë: Prishtinë 1. Nga NS 110/10 kV Prishtina 7 do të ndërprehet: NS 10/04kV Ulzat 1, Hajvali (kodi: 19000040167) nga ora 10:30 deri 15:30 Vendet: Shtëpitë nën fshatin Amerikan dhe Pllatin e Drejtësisë...
Lajme

Për këto kategori të konsumatorëve do të rritet çmimi i rrymës

Zyra e Rregullatorit për Energji e ka publikuar sot një raport konsultativ në kuadër të shqyrtimit të jashtëzakonshëm që e kanë bërë për ndryshimin e tarifave të energjisë elektrike. ZRRE konstaton se rritja e konsumit të energjisë elektrike që u vërejt në vitin 2021 është shkak edhe i një ndryshimi...
Lajme

Vdes një zyrtar i lartë i FSK-së

Forca e Sigurisë së Kosovës njofton se ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë, rreshter i parë, Besim Bajraktari. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe ishte për shërim në Francë. “Njoftojmë të gjithë pjesëtarët e FSK-së dhe të Ministrisë së Mbrojtjes, se ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë i...
Lajme

Masat e reja, ky është lajmi i fundit

Komisioni këshillëdhënës për masat kundër COVID-19 ka mbajtur sot takim në Ministri të Shëndetësisë ku ka diskutuar për situatën epidemiologjike në vend dhe për shqyrtimin e masave në anti covid në fuqi. Në këtë takim është theksuar nevoja e respektimit të plotë të masave të ndërmarra më parë përmes mbikëqyrjes...
Lajme

Vdes shkenctari i famshëm shqiptar

Ka ndërruar jetë shkenctari i famshëm shqiptar, Rifat Gjota. Pedagogu i njohur ka ndërruar jetë si pasojë e sulmit në tru në mesditën e sotme në Prishtinë. Rifat Gjota është zbulues shqiptar, shkencëtar dhe pedagog, i lindur me 5 maj të vitit 1939 në Pejë. Mbi njëzet vjet punoi në...
Lajme

Vazhdon rritja e frikshme e rasteve me Covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 728 raste të reja me COVID-19. Sot janë shëruar 99 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.750. Në total numri i rasteve aktive është 5.118. “Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.156 doza të vaksinës kundër COVID-19....
1 2 3 4
Page 2 of 4