archive16 Janar, 2022 - 22:45

ShowBiz

Fifi flet sërish për raportin me Granitin

Ditën e sotme, këngëtarja kosovare, Filloreta Raçi e njohur si Fifi ka qenë e ftuar në “Fun Club”, emision ky që i dedikohet Big Brother VIP. Fifi ka folur për zhgënjimet nga banorët, friken e tyre dhe për marrëdhënien me ish-futbollistin, Granit Cana. Pas daljes nga shtëpia e famshme, në...
Lajme

Gjendet i vdekur një person

Një 62-vjeçar me inicialet I.L, është gjetur pa shenja jete në ujërat e lumit Shkumbin. Trupi i pajetë u gjet rreth orës 11:30, në rrjedhën e këtij lumi në zonën e fshatit Falisht të Tetovës. Kështu bëri të ditur përmes një njoftimi për media, Ministria e Punëve të Brendshme në...
Lajme

Vdes poeti dhe gazetari shqiptar

Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar Demir Gjergji. Lajmin e ka bërë me dije djali i tij përmes një postimi në rrjetet sociale. “Shokë dhe miq të babait tim, Demir Gjergji, me dhimbje të madhe ju njoftoj se babai ndërroi jetë”, shkruan ai. Gjergji ka qenë drejtues...
Lajme

Vdes në një aksident në Hungari, një 26 vjeçar nga Peja

Një një aksident të rëndë me veturë në Hungari, ka vdekur i riu 26 vjeçar nga Peja Liridon Mustafa, i cili ishte duke ardhur në Kosovë për pushime, shkruan Gazeta Metro. Njoftimi është bërë nga familjarët, daja i tij: I ndjeri, Liridon Mustafa Te nderuar vellezer e motra. Me hidherim...
Lajme

Mos dilni pa çadër: Nga kjo ditë fillojnë reshjet prapë

Gjatë ditëve në vijim sërish do të jetë ftohtë dhe me mundësi të reshjeve. Temperaturat minimale gjatë 5 ditëve të ardhshme do të lëvizin ndërmjet -7 deri në -2, ndërsa ato maksimale, ndërmjet 2-6 gradë Celsius shkruan Gazeta Metro. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në disa vende mund...
1 2 3
Page 1 of 3