archive15 Janar, 2022 - 22:46

Lajme

Lajm i hidhur: Vdes i riu nga Mitrovica

Para pak çastesh ka vdekur i riu nga Mitrovica, Ermal Delija. Ermali ishte rrahur nga disa të rinj para disa muajsh ku i ishin shkaktuar lëndime të mëdha, për çka mbeti disa javë në koma. Pasi ishte zgjuar nga koma, Ermali ishte parë në xhaminë e Shipolit te hoxha Fatmir...
Lajme

Ndahet nga jeta aktivisti i LDK-së në Gjakovë

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Gjakovë ka njoftuar për ndarjen nga jeta të aktivistit të kësaj partie, Fatos Efendija. Në një postim në Facebook, ata i kanë shprehur ngushëllime familjes dhe kanë shkruar se Efendija do të mbahet mend për kontributin e dhënë për LDK-në që nga themelimi i...
Lajme

Shtohen masat e sigurisë/ KFOR-i dhe Policia të pranishëm në rrugë

Janë shtuar masat e sigurisë në orët e vonshme të së shtunës në magjistralen Podujevë-Prishtinë. Njësi të shumta të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës janë parë në këtë magjistrale. Sipas informacioneve të para, KFOR-i është pozicionuar në stacionin e Policisë në Lluzhan ndërkohë në Milloshevë kanë krijuar një post-bllok. IndeksOnline...
Lajme

Selmanaj jep tri arsyet pse nuk votoj për referendumin

Në votimin e rezolutës kundër mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, deputeti i vetëm që abstenoi, duke sfiduar partinë, ishte Driton Selmanaj. Selmanaj përmes një postimi në Facebook, ka dhënë tri arsye, që sipas tij, ndikuan që të abstenonte. Arsyeja e parë sipas tij ishte se seanca e jashtëzakonshme ishte...
Lajme

Njësia Speciale niset drejt Mitrovicës

Forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës janë nisur në drejtim të Mitrovicës. Burime të Klankosova.tv brenda policisë bëjnë më dije se Njësia Speciale do të rrijë në gjendje gatishmërie për ditën e nesërme kur Serbia mban referendumin kushtetues e të cilin Kosova nuk e lejon që të mbahet...
1 2 3
Page 1 of 3