archive14 Janar, 2022 - 22:22

Lajme

Qentë endacakë sulmojnë një 12-vjeçare, i shkaktojnë lëndime

12 vjeçarja Mjaltina Kadriu, të premten u sulmua nga qentë endacak në qendër të Prishtinës. Sipas saj ishin gjashtë qenë që iu vërsulen, derisa ajo po shkonte për ta marr vëllain nga shkolla. Vajza u dërgua për tretman mjekësor në Emergjencë. Sipas drejtorit të Emergjencës Naser Syla gjendja e vajzës...
Lajme

Vetura godet këmbësorin, dërgohet në spital

Një veturë ka goditur një këmbësor në Arllat të Drenasit. Rastin për IndeksOnline e ka konfirmuar zëdhënësi i PK-së, Bajram Krasniqi. Ai tha se i lënduari është dërguar për tretman mjekësor. “Në ora 19:20, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë, në fshatin Arllat....
Lajme

Pas dy javësh, merret vendimi për çmimin e rrymës

Përveç dy pikave të rendit të ditës, kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, Ymer Fejzullahu, dha edhe një lajm tjetër gjatë mbledhjes së parë në vitin 2022, të mbajtur të premten. Fejzullahu bëri të ditur se janë duke e shqyrtuar kërkesën e KEDS-it për rritjen e çmimit...
Lajme

Qeveria “mobilizohet” për ditën kur mbahet referendumi- Shumë pjesëtarë të Policisë ftohen që të dielën të dalin në punë

Të dielën më 16 janar do të mbahet Rreferendumi në Serbi, ku qytetarët serb përmes një PO-je ose JO-je do të vendosin për ndryshimet Kushtetutese të këtij vendi. Aktualisht krerët e shtetit kosovar si Presidentja, kryeminsitri dhe kryetari i Kuvendit kanë një qëndrim të betonuar se ky referendum nuk mund...
ShowBiz

Beatrix zhvesh fustanin para kamerave, tenton ta fsheh gjoksin

Banorët po bëhen gati për të nisur edicionin e ri. Ndërkohë, derisa po përgatitej tek dhoma e grimit, këngëtarja mori vëmendje. Teksa përfundoi makijazhin, Beatrix nisi të vishej e cila sonte ka zgjedhur një fustan elegant me ngjyrë të gjelbër. Duke i ndihmuar grimerët, banorja u zhvish në pjesën e...
Lajme

Nga kjo datë pritet rënia e çmimit të naftës në Kosovë

Çmimet aktuale të naftës dhe derivateve të saj janë më të lartat të regjistruara ndonjëherë në Kosovë. Kështu shprehet Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, i cili deklaron se në fund të muajit janar do të nisë të bien çmimet e furnizimit. “Edhe aktualisht jemi pas shteteve...
Lajme

Vjedhen zyrat e BIK-ut

Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë të ditur se hajnat kanë vjedhur e demoluar zyret e tyre në Kamenicë. Në lidhje me këtë BIK-u njoftimin e bëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Këshilli i Bashkësisë Islame në Kamenicë njofton se sot rreth orës 9.00 janë gjetur të thyera...
1 2 3
Page 1 of 3