archive13 Janar, 2022 - 13:31

Lajme

E rëndë/ Vdes një 55-vjeçar

Një 55-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e flakëve që përfshinë banesën ku ai jetonte. Gj. B raportohet se jetonte i vetëm në lagjen “Rilindja”, ku rreth orës 6:20, është përfshirë nga flakët banesa e tij ku si pasojë e flakëve ai ka humbur jetën. Sipas policisë 55-vjeçari jetonte i...
Lajme

Milaim Zeka flet për RTK

Gazetari Milaim Zeka ka treguar se ka kontratë aktive në Radio Televizionin e Kosovës, por se i mungojnë kushtet për punë. Zeka thotë se çdo mëngjes shkon në punë e pi një kafe dhe largohet, pasi nuk ka vend për tu ulur. Sipas Zekës, menaxhmenti ka futur njerëz të rinj...
Lajme

Vrasja e 30-vjeçarit në Pakashticë, Prokuroria jep detaje

Prokuroria Themelore në Prishtinë dyshon Florim Bunjaku e vrau Mentor Kajtazin nga pakujdesia. Sipas zëdhënëses së Prokurorisë, Laureta Ulaj, kanë nisur hetimet për vrasjen në Pakashticë të Podujevës, shkruan Gazeta Sinjali. Ulaj i tha Sinjalit se i dyshuari është ndaluar një person i dyshuar për veprat penale “Vrasja nga pakujdesia”...
Lajme

Nipi rrah dajën në Prishtinë

Dje rreth orës 19:00 në rrugën “Nexhmedin Llumnica” në Prishtinë është arrestuar një person. I njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar – dajën tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, njofton Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje...
1 2 3 4
Page 4 of 4