archive13 Janar, 2022 - 17:20

Lajme

Shifra shqetësuese: Rritja e rasteve me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.704.633 doza të vaksinës. Deri më sot 793.574 qytetarë janë...
Lajme

Kurti gjatë garës për kryeministër u premtonte pensionistëve: Pension minimal 150 euro gjatë mandatit të parë

Kryeministri Albin Kurti ka vendosur që pensionistëve t’ua bëjë pensionin minimal 100 euro. Por ai ndryshe kishte premtuar gjatë garës për kryeministër në vitin 2017. Kurti kishte takuar pensionistët gjatë fushatës elektorale dhe iu kishte premtuar se brenda mandatit të parë të qeverisjes së tij, pensioni minimal do të bëhet...
Lajme

Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati i tij, Jonathan Rees. Ai tha se Gucati është me ilaçe për shkak të gjendjes jo të mirë fizike....
1 2 3 4
Page 3 of 4