archive13 Janar, 2022 - 20:13

Lajme

Kosovarët paguajnë më së liri energjinë elektrike në Ballkan

KESCO Energy në një postim në Facebook ka bërë të ditur se konsumatorët shtëpiak në Kosovë paguajnë energjinë elektrike më së liri në Ballkan, shkruan IndeksOnline. Sipas një grafikoni, shpenzimi i energjisë elektrike për 1000 kWh në muaj në Kosovë kushtron 58.43 euro. Në bazë të ksaj, kosovarët pagujnë më...
ShowBiz

Vdes këngëtari i njohur Pejan

Ka vdekur sot këngëtari i njohur pejan Eduard Meraku, i njohur si “Edi King”. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditura anëtari i grupit “Seleksioni 039”, Gezim Hasku, pjesë e së cilës ishte edhe i ndjeri. “Do të na mungosh”, ka shkruar ndër të tjera Hasku....
Lajme

13-vjeçarja bëhet nënë në Kosovë

Një 13-vjeçare, të mërkurën, ka lindur një vajzë në gjendje të mirë shëndetësore në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rr.H. solli në jetë vogëlushen nga bashkëjetesa me një 16-vjeçar, me dijeninë e aprovimin e prindërve të të dy palëve. Partneri i saj tha për Klan Kosovën,...
Lajme

Albin Kurti e pranon: Jemi larg mirëqenies

Kryeministri Albin Kurti e ka pranuar se shteti i Kosovës është larg mirëqenies, kur ka folur pë rritjen e pensioneve prej 100 euro. “E dimë që jemi larg mirëqenies por duam që me rritjen aktuale ekonomike të ndihmojmë shtresat sociale që kanë më së shumti nevojë”, ka thënë Kurti, shkruan...
Lajme

Nuk respektuan masat, mbyllen 75 lokale të gastronomisë

Gjatë dy javëve të para të vitit 2022 inspektorët kanë realizuar 2000 inspektime, ku kanë shqiptuar 300 gjoba e janë mbyllur 75 lokale të gastronomisë, pasi nuk kanë respektuar masat e qeverisë kundër COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës (AUV) e asistuar nga Policia e Kosovës (PK),...
1 2 3 4
Page 2 of 4