archive13 Janar, 2022 - 22:37

Lajme

Sekretari amerikan i shkruan Kurtit, ja çfarë thotë në letren e tij

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z. Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës është e rrënjosur në vlerat e përbashkëta demokratike dhe zotimin për Kosovë sovrane dhe të...
ShowBiz

Vdes këngëtari i njohur kosovar

Ka vdekur këngëtari kosovar Eduart Meraku, i cili njihej si Edi King. Lajmin e ka dhënë miku i tij, Besim Gashi përmes një postimi në Facebook. “Spo muj me besu per kete lajm teper teper te pikëllueshem. Na la Edi shoku i gjithë jetes tonë Edi King! Spaska ma rond...
Lajme

Zyrtarët policorë gjuhen me armë zjarri

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sonte në fshatin Dobërdol të Podujevës. Sinjali mëson se shënjestër e gjuajtjeve me armë zjarri kanë qenë zyrtarët policorë. Gazeta Sinjali ka kontaktuar me Policinë dhe është në pritje të konfirmimit zyrtar....
Lajme

Serbët vendosin flamurin 300 metra në Veri

Një flamur gjigant i Serbisë është shfaqur sonte nga banorët serb në Mitrovicën e Veriut. Në prag të Vitit të Ri ortodoks, i cili është më 14 janar, serbët në veri të Kosovës kanë parakaluar me flamurin e Serbisë 300 metra të gjatë, nga qendra e qytetit të Mitrovicës së...
Lajme

Ndodh edhe kjo: Daja rrahet nga nipi në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në rrugën “Nexhmedin Llumnica”, në Prishtinë, shkruan Gazeta Express. Kjo pasi ai dyshohet se e ka sulmuar fizikisht dajën e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. “Rr. Nexhmedin Llumnica , Prishtinë, 12.01.2022-19:00...
1 2 3 4
Page 1 of 4