archive12 Janar, 2022 - 23:45

Lajme

Mbyllja e shkollave, vjen lajmi i fundit nga ministrja Nagavci

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka thënë se respektimi i masave anti COVID dhe kujdesi i shtuar sigurojnë mbarëvajtjen e procesit mësimor. Thotë se nuk duhet të përsëritet ndërprerja e mësimit, por sipas saj, duhet tu përmbahemi kërkesave dhe propozimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të...
Lajme

Vdes biznesmeni i njohur kosovar

Biznesmeni i njohur nga Podujeva, Sabit Rama, ka vdekur gjatë ditës së sotme. Lajmin për ndarjen nga jeta të biznesmenit Rama e ka bërë të ditur djali i tij Besart Rama. Ai ka njoftuar se babai i tij do të varroset nesër në orën 13:00 në varrezat e fshatit Gerdoc....
Lajme

Vritet një 30-vjeçar në Podujevë

M.K., 30-vjeçar dyshohet se është vrarë me armë zjarri sot rreth orës 16:00, në fshatin Pakashticë të Podujevës, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e kanë konfirmuar nga Policia e Rajonit të Prishtinës. Lidhur me këtë rast është arrestuar i dyshuari, F.B., 34-vjeçar. Në vendin e ngjarjes, Policia njofton...
Lajme

Këto janë vendet dhe orari që nesër nuk do të ketë rrymë

KEDS-i ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa komuna. Kjo sipas KEDS-it, për shkak të punimeve që do të bëhen në rrjet. Njoftimi i KEDS-it: 13.01.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga NS 110/10...
Lajme

Këta janë emrat tjerë që SHBA i vendos në listen e zezë

Shtetet e Bashkuara vendosën sot sanksione ndaj gjashtë shtetasve të Koresë Veriore dhe një rus për të cilët ata pretendojnë se janë përgjegjës për prokurimin e mallrave për programet e armëve të Phenianit zyrtar. Departamenti i Thesarit i SHBA-së tha në një deklaratë se masa ishte në përputhje me përpjekjet...
1 2 3 4
Page 1 of 4