archive11 Janar, 2022 - 23:58

Lajme

11 persona të lënduar pasi autobusi kosovar u rrotullua në Serbi

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi se një autobus nga Kosova është aksidentuar në Krushevac të Serbisë. Sipas mediave serbe, informacionet e para janë se nga ky aksident janë lënduar 11 persona. Raportohet se në momentin që ndodhu aksidenti, në autobus ishin rreth 80 persona që po udhëtonin drejtë Sllovenisë....
Lajme

Rrotollohet autobusi kosovar në Serbi, ka udhëtarë të lënduar

Në orët e mbrëmjes të së martës një autobus nga Kosova është aksidentuar në territorin e Serbisë. IndeksOnline mëson se autobusi i aksidentuar është “Zhitia Tourist”. Po ashtu, bëhet e ditur se në autobus në momentin e aksidentit ka pasur dhjetra udhëtarë të cilët kishin marrë rrugën për në Slloveni....
Lajme

E dhimbshme/ Vdes në moshën 25 vjeçare DJ shqiptar

Në mbrëmjen e 11 janarit, u dha lajmi se djaloshi i dashur nga shumë, Erin Godanci është ndarë nga jeta. Me profesion DJ ai ndërroi jetë në moshën 25 vjecare. Lajmi u dha nga familjarët e tij të cilën bënë të ditur detajet e përcjelljes në banesën e fundit....
Lajme

Vetëvendosje e LDK prishin koalicionin në Dragash

Partia fituese, Lidhja Demokratike e Kosovës, dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë prishur koalicionin në komunën e Dragashit. Kështu thuhet në njoftimin e LVV, qëndra në Sharr. Sipas njoftimit, “Dega e LDK-së në Sharr, përmes takimeve zhvilluar sëfundmi, përfshirë krerët e saj, e përgjatë ditës së djeshme edhe me kryetarin e komunës,...
Lajme

Therja me thikë në Obiliq, dy në gjendje të rëndë

Tre persona janë plagosur sot gjatë një përleshje me thikë në sheshin e qytetit në Obiliq. Të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, derisa gjendja e dy prej tyre thuhet të jetë e rëndë. Mjeku kujdestar në Klinikën Emergjente në QKUK, Avdush Bajgora ka thënë për Gazetën Insajderi...
1 2 3 5
Page 1 of 5