archive10 Janar, 2022 - 14:17

Lajme

Pamje: Kadri Veseli arrin në shtëpinë e tij

Ish kryeparlamentari Kadri Veseli, ka arritur në shtëpinë e tij në Mitrovicë, shkruan Gazeta Metro. Mediat që po raportojnë nga vendi i ngjarjes kanë treguar pamjet e eskortës, derisa është parë në oborrin e shtëpisë së tij. Edhe bashkëshortja e Veselit është parë pranë shtëpisë, derisa nuk janë lejuar kamerat...
Lajme

Gjashtë banesa u dëmtuan nga tërmeti i mbrëmshëm në këtë qytet

Lëkundjet e tërmetit të mbrëmshëm që u regjistruan në Greqi, janë ndjerë më së shumti në zonën e Devollit si zonë kufitare. Sipas të dhënave të deritanishme, ka gjashtë raportime për dëmtime banesash, dy në Bilisht, dy në fshatin Mançurisht e dy në fshatin Shuec. Banorët kanë njoftuar instancat lokale...
Lajme

Kadri Veseli mbërrin në Kosovë

Ka arritur në Kosovë ish kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish kryetar i PDK-së, Kadri Veseli. Veseli është liruar përkohësisht nga Haga dhe ka arritur në Kosovë, ku fillimisht ka shkuar drejt tek varrezat në fshatin e tij në Broboniq për të vizituar varrin e nënës e cila ndërroi...
Lajme

Lajm i mirë rreth situatës me energji elektrike në Kosovë

Ditëve të fundit ka pasur rënie të ankesave të qytetarëve sa i përket reduktimeve me energji elektrike. Kjo pasi gjendja momentale e furnizimit me energji elektrike në Kosovë është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala. Ai thotë se situata aktualisht është stabile, por që...
Lajme

Kjo është gjendja e rrugëve pas reshjeve të borës

Ministria e Mjedisit, Planfikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka njoftuar se gjendja e të gjitha rrugëve në vend është e qarkullueshme, pavarësisht reshjeve të borës në 24 orët e fundit. “Sipas informatave të cilat janë marrë nga terreni nga menaxherët e mirëmbajtjes të gjitha rrugët Nacionale dhe Regjionale si dhe Autoudhët,...
Lajme

Vetura bie në greminë, shoferi humb jetën

Një person me inicialet P.M., ka vdekur mëngjesin e sotëm pasi që humbi kontrollin mbi automjetin, duke rënë 200 metra në greminë, në fshatin Shkallë të Matit, raporton Gazeta Sinjali. Dyshohet se ai humbi kontrollin mbi automjetin për shkak të mjegullës dhe terrenit të vështirë. Mediat në Shqipëri raportojnë edhe...
Lajme

Sot fillon gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Kosovës

Pas pushimit dhjetëditësh dimëror, sot ka nisur gjysmëvjetor i dytë në shkollat e Kosovës, raporton Gazeta Sinjali. Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, tha se procesi mësimor duhet të zhvillohet me prani fizike. Ajo tha se skenarët e tjerë mund të shfrytëzohen vetëm në shkollat ku ka rritje të rasteve pozitive...
Lajme

Aksidenti tragjik në Lupç, shkon në 3 numri i viktimave

Ka ndërruar jetë edhe një nga nëntë të lënduarit në aksidentin e djeshëm në rrugën Prishtinë – Podujevë, në fshatin Lupç, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se S.M., i lindur në vitin 1985 ka ndërruar jetë pas mesnate. Ai është viktima e tretë e këtij aksidenti, dy të tjerë, Ruzhdi...
1 2 3
Page 3 of 3