archive10 Janar, 2022 - 19:57

Lajme

Plagosja në Prizren: Këta janë viktima dhe i dyshuari

Një mosmarrëveshje në komunikacion përfundoi me plagosje sot në mesditë, në qytetin e Prizrenit. Dy persona u konfrontuan në trafik, në rrugën “Xhemil Fluku”, ku pati edhe të shtëna me armë zjarri. Sinjali ka mësuar identitetin e të dyshuarit dhe viktimës të këtij rasti. Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë...
Interesante

6 profesionet që mund të mos ekzistojnë në të ardhmen

Eksperti i inteligjencës artificiale dhe sipërmarrësi Kai-Fu Lee parashikoi që 40 përqind e vendeve të punës në botë, do të zëvendësohen nga robotë në 15 deri në 25 vitet e ardhshme. Një studim i Oksfordit paralajmëron se ndërkohë që teknologjia përparon është e pashmangshme që shumë sektorë të fuqisë punëtore,...
Lajme

Policia dhe AVUK në aksion, mbyllin tri lokale

Policia e Kosovës së bashku me inspektorët AVUK-ut në zbatimin dhe implementimin e masave kundër COVID-19 kanë inspektuar 61 lokale në qytetin e Pejës, shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se tri lokale janë mbyllur si dhe janë shqiptuar katër gjoba për persona juridik dhe...
Lajme

Kadri Veseli viziton varrin e nënës së tij

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, i ka vizituar varrezat e fshatit Broboniq të Mitrovicës ku është varrosur nëna e tij. Veselit për këtë shkak edhe i është lejuar nga Gjykata Speciale vizita në familjen e tij në Kosovë. Ai fillimisht mbërriti në shtëpinë e tij në Mitrovicë, ku...
Lajme

Një i plagosur nga gjuajtja me armë zjarri në Prizren

Gazeta Sinjali raportoi pak më parë për një gjuajtje me armë në rrugën “Xhemil Fluku”, në Prizren. Në lidhje me këtë rast një person është arrestuar. Në lidhje me këtë rast janë deklaruar nga Policia e rajonit të Prizrenit. Sipas zëdhënësit të këtij rajoni, Shaban Osmanollaj, shkaku i kësaj gjuajtje...
Lajme

Jasharaj sërish paralajmëron veprime sindikale, ja hapat e radhës

Gjysmëvjetori i dytë ka filluar në të gjithë vendin duke respektuar të gjitha masat e rekomanduara nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK), kështu ka thënë në një intervistë për EO, kryetari i Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj. Tutje, Jasharaj theksoi se...
Lajme

Gjuajtje me armë shkaku i një mosmarrëveshje në komunikacion

Ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Xhemil Fluku” në Prizren, ku si pasojë një person është lënduar. Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj. Ai thotë se gjuajtja erdhi për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. “Para pak minuta...
Interesante

Pse ndonjëherë na duket sikur po na ndjek dikush?

Të gjithëve mund të na ketë ndodhur të paktën një herë të ndjejmë sikur dikush është pas nesh dhe po na ndjek, ndërkohë që kur kthejmë kokën, shohim që s’është askush. Pse na ndodh kjo? A ka shpjegim për këtë lloj ndjesie? Sipas ekspertëve, po. 1. Truri ynë mund të...
1 2 3
Page 2 of 3