archive10 Janar, 2022 - 21:37

Interesante

A e dini pse taksitë kanë ngjyrë të verdhë?

Saherë që keni thirrur taxin për të ju ndihmuar të shkoni më shpejt juve mbase edhe nuk iu ka interesuar të merreni me detajet e veturës, por sigurisht ngjyra e verdhë e saj iu ka rënë në sy, shkruan Gazeta Metro. Ngjyra veturave “Taxi” u vendos të jetë e verdhë...
Lajme

“Budallakia e madhe e asistentit të Kurtit”

Zyrtari i Partisë Socialdemokrate, Nol Nushi i ka reaguar ish-asistentit të kryeministrit, Albin Kurti, Arianit Beqirit, i cili përmes një shkrimi sot u shprehe se “Po bëhen pazare të mëdha në Prishtinë që kur erdhi Përparim Rama”. Nushi i cili shkrimin e tij e ka nisur duke thënë “Budallakia e...
Lajme

Lajm i rëndësishëm për nxënësit

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci ka kërkuar zbatimin e masave dhe rekomandimeve të ekspertëve shëndetësorë, duke thënë se mbarëvajtja e procesit mësimor në këtë periudhë varet nga të gjithë ne. Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se mësimi ka nisur në të gjitha shkollat e vendit tonë dhe...
Lajme

Aksident trafiku në Pejë, lëndohen katër persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Zllapek të komunës së Pejës. Zëdhënësi i Policisë në Pejë, Fadil Gashi ka thënë për Indeksonline se dy vetura janë përfshirë në këtë aksident. Ai ka bërë me dije se nga ky aksident katër persona kanë pësuar lëndime. Të njëjtit, sipas Gashit, janë...
Lajme

Vetaksident në Ferizaj, rrëshqet autobusi

Një vetaksident ka ndodhur pak më parë në komunën e Ferizajt, më saktësisht në rrugën që çon për në fshatin Mirash, raporton Gazeta Sinjali. Sipas pamjeve të siguruara nga Sinjali, shihet se një autobus ka rrëshqitur dhe pasagjerët kanë dalë jashtë, derisa ekipet e policisë janë aty. Lajmin e ka...
Lajme

Kosovari e vrau 30 vjeçarin në mes të ditës në Gjermani

Rinor Z. (33 vjeç) e kishte qëlluar për vdekje një person në një kryqëzim në Hanover të Gjermanisë gjatë verës. Krimi besohet se kishte një histori “bandash”. Avokatët e kosovarit thanë se ai e kreu krimin në vetëmbrojtje. Por tani rezulton se në momentin e krimit, telefoni i Rinorit është...
Lajme

Ja sa ditë do të qëndrojë Kadri Veseli në Kosovë

Ish-Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbërritur në Kosovë mesditën e së hënës. Ai ka udhëtuar nga Roterdami në Prishtinë për të qenë afër familjarëve pas vdekjes së nënës së tij, Ajshe Veseli. Demokracia.com ka kontaktuar edhe me Dhomat e Specializuara rreth vizitës së Veselit në Kosovë. Zëdhënësi...
1 2 3
Page 1 of 3