archive9 Janar, 2022 - 12:31

Lajme

Tragjedia në Lupç, reagon Shpejtim Bulliqi

Dy persona kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes tri automjeteve, në fshatin Lupç të Podujevës, raporton Gazeta Sinjali. Lidhur me këtë tragjedi ka reaguar kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, i cili u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave dhe...
Lajme

Mjeku kujdestar flet për të lënduarit në aksidentin Prishtinë-Podujevë: Një nga ta në gjendje të rëndë

Mjeku kujdestar në Emergjencën e QKUK-së, Ejup Govori, tha për Gazetën Express se njëri nga personat e lënduar në aksidentin fatal në magjistralen Prishtinë-Podujevë, ndodhet në gjendje jashtëzakonisht të rëndë. Ky person sipas mjekut ka pësuar politraumë. Ndërsa të tjerët kanë pësuar lëndime më të lehta dhe janë jashtë rrezikut...
Lajme

A do ketë reshje bore sot? Ky është parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius. “Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me...
Lajme

Rrahje masive në Gjilan, Policia jep detaje

Gazeta Sinjali raportoi për një rrahje masive që ndodhi mbrëmë vonë në një lokal të qytetit të Gjilanit. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, tha për Sinjalin se janë intervistuar disa të dyshuar, pa specifikuar numrin e tyre. “Po, ka pasë një rrahje në mes disa personave...
Lajme

Vdes 35-vjeçari shqiptar, emri dhe arsyeja

Ermal Qose, një shtetas shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar, ka vdekur nga plagët e zjarrit në një fermë kanabisi në një garazh të mbyllur. 35-vjeçari u bllokua aty, dhe më pas u gjet nga zjarrfikësit në Clapton, në Lindjen e Londrës, pasditen e natës së Vitit të Ri. Ai u...
Lajme

Aksident trafiku në Deçan, katër persona të lënduar

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore nga një aksident trafiku, i cili ka ndodhur dje në mesditë në fshatin Llukë e Epërme të Deçanit, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas policisë, aksidenti është shkaktuar si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë derisa vetura ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur në një kanal....
1 2 3 4
Page 3 of 4