archive9 Janar, 2022 - 19:25

Lajme

E tmerrshme: Me shqelma e grushte rrahet një vajzë në Pejë

Rrahjet mes njerëzve janë bërë të shpeshta, sidomos të atyre që bëhen në mes të rrugëve. Një rast i tillë ka ndodhur sot në qytetin e Pejës ku janë përfshirë katër vajza. Sipas pamjeve të siguruara nga Sinjali, shihet se incidenti ka ndodhur para hyrjes së Hotel “Kuint” në Pejë....
Lajme

Ja deri në sa persona mund t’i infektojë një person me Omicron

Andrej Trampuž, infektolog slloven dhe specialist i mjekësisë së brendshme, kreu i Departamentit të Sëmundjeve Infektive Kirurgjike në spitalin më prestigjioz të Evropës, Charite Hospital në Berlin, tha se një person me Omicron mund t’i infektojë gjashtë deri në tetë njerëz, ndërsa një me Delta mund t’i infektojë tre deri...
Lajme

Kryetari i kësaj komune infektohet me Covid-19

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, është infektuar me koronavirus. Ai e bëri të ditur lajmin përmes një statusi në Facebook. “Si rezultat i shfaqjes së disa simptomave të pazakonta, jam nënshtruar testimeve për Covid-19 dhe kam rezultuar pozitiv”, shkroi Gashi. “Gjendja ime shëndetësore është stabile, gjendem në vet-izolim...
ShowBiz

Donaldi dhe Arjola mjelin lopën në BBV

Banorët e Big Brother VIP kanë detyrë javore që të kujdesen për kafshë të ndryshme që “vëllai i madh” iu ka sjellë në ambientet e jashtme të shtëpisë, shkruan Gazeta Sinjali. Provën javore për kujdesin ndaj lopës po e kryejnë Donaldi dhe Arjola. Ata mesditën e sotme filluan të mjelin...
Lajme

Ja kur nis gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor 2020/2021

Nesër do të nis gjysmëvjetori i dytë shkollor në të gjitha shkollat në Kosovë. Nga ministria e Arsimit kanë bërë me dije se mësimi do të nis nesër sipas planifikimeve. Nga MAShT nuk kanë bërë me dije nëse rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit do të ketë ndikim...
1 2 3 4
Page 2 of 4