archive9 Janar, 2022 - 23:27

Lajme

Tërmet i fuqishëm godet edhe Tiranën

Një tërmet i fortë ka goditur zonën e Florinas në Greqi. Ky tërmet është ndjerë edhe në disa qytete të Shqipërisë, si Korça, Saranda, por edhe Tirana. Sipas EMSC tërmeti ka qenë 5.8 rihter. Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km ndërsa ka pasur një ndjeshmëri tepër të madhe....
Lajme

Sërish aksident trafiku në rajonin e Podujevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë trafiku është shkaktuar mbrëmjen e sotme në fshatin Sibovc të Komunës së Podujevës. Si pasojë e këtij aksidenti lëndime trupore ka pësuar një person. I njëjti është dërguar për trajtim të mëtujteshëm mjekësor. Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka theksuar se lidhur...
Lajme

“Do ta marrim Prizrenin, Dubrovnikun…”, serbët në Bosnjë e Serbi këndojnë këngë ultra-nacionaliste nëpër rrugë

Serbët kanë dalur në demonstrime nëpër rrugët e Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë me këngë ultra-nacionaliste dhe me fishekzjarrë të ndezur. Nacionalistët etnikë serbë u panë duke kënduar së bashku me një këngë popullore serbe. Kënga u bën thirrje serbëve të pushtojnë Prizrenin Dubrovnikun, Cetinjen, Nevesinjen. Këto pamje u...
Lajme

Lajm i rëndësishëm për nxënësit nga ministrja e Arsimit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se mësimi duhet të zhvillohet me prani fizike për cilësi më të mirë. “Në mënyrë që të kemi cilësi më të mirë, institucionet shkollore duhet të mbesin të hapura e mësimi të zhvillohet me prezencë fizike dhe kjo kërkon punë e përgjegjësi nga...
Lajme

E rëndë: Burri vret gruan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në fshatin Nenshat të Bashkisë Vau Dejës. Burime për A2 CNN bëjnë me dije se bashkëshorti ka vrarë me një automatik të tipit kallashnikov bashkëshorten. Mësohet se viktima është shtetasja Xhuliana Topalli, 40-vjeçe. Forcat e rendit ndodhen në vendngjarje për të zbardhur dinamikën...
1 2 3 4
Page 1 of 4