archive8 Janar, 2022 - 23:46

Lajme

Lajm i mirë për personat me Covid-19

Instituti Kombëtar I Shëndetit Publik të Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë kanë marrë vendim që të shkurtohet koha e izolimit për personat që rezultojnë pozitivë me COVID-19, nga 14 ditw sa ishte, në 10. Ndërkaq atyre që testi i del dy herë negativ, koha e izolimit u shkurtohet në shtatë...
Lajme

Austria po kërkon punëtorë në këto 66 profesione

Shteti austriak ka publikuar një listë të detajuar të profesioneve deficitare në atë vend për vitin 2022, ku renditen 66 profesione, si dhe është përcaktuar një listë e veçantë e profesioneve për provinca të caktuara, shkruan klix.ba. Bëhet fjalë për Dekretin për fuqinë punëtore profesionale, përkatësisht profesionet deficitare për vitin...
Sporti

Nuk pritej, ja ku pritet të ndërtohet Stadiumi Kombëtar

Rreth projektit për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar u fol shumë, mirëpo deri më tani ende nuk ka asgjë konkrete. Ky projekt madje mund edhe të mos realizohet fare. Kështu lë të kuptohet në përgjigjet e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit për Indeksonline. Në janar të vitit 2022 do të...
ShowBiz

Sërish plas sherri mes Donaldit dhe Trixës

Big Brother Vip është shndërruar në një fermë kafshësh. Vëllai i Madh ka futur në shtëpi një numër të madh të kafshëve për provën javore e cila do të zgjasë deri të martën. Pikërisht për shkak të kafshëve, Donaldi dhe Trixa janë përplasur me njëri-tjetrin. Donaldi i ka marrë Trixës...
ShowBiz

Njihuni me Elenën e ATV-së, prezentuesen bukuroshe të lajmeve

Lajmet në televizionin ATV në Kosovë, janë më të shikuarat në nivel vendi, pasi që prezantohen nga profesionistë të nivelit më të lartë në mediat shqiptare, shkruan Albaniannews. Që disa muaj, pjesë e kastit të prezantueseve të cilët i japin lajmet në ATV, është edhe Elena Tafa. Prezantuesja tërheqëse, e...
1 2 3 4
Page 1 of 4