archive7 Janar, 2022 - 22:57

ShowBiz

Ky është banori që u eliminua sonte në BBV

Në mbrëmjen e sotme është thënë emri i banorit që u largu nga shtëpia. Meridiani është banori i eliminuar i kësaj radhe i cili ishte në nominim me Donaldin dhe Ilirin, shkruan lajmi.net. Pas dy muajsh eksperiencë në Big Brother Vip, Meridian Ramçaj i ka dhënë sonte fund kësaj aventure....
Lajme

A do të jetë shkurti muaji më i ftohtë i vitit në Kosovë?

Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka folur për motin gjatë kësaj periudhe si dhe parashikimet për ditët në vazhdim. Sipas parashikimeve të Aliut, temperaturat këtë vit do të jenë më të ulëta sesa vitin e kaluar. “Janari ka qenë me shumë reshje vitin e kaluar, por mendoj se...
ShowBiz

Modelja Blerta Veseli do t`i futet edhe muzikës

Gjermania dhe Kosova janë dy vendet në të cilat aktualisht është duke vepruar modelja Blerta Veseli. Në Kosovë tash e disa muaj Blerta është bërë pjesë edhe e agjencionit më të madh të modës në Ballkan, ‘Gecjan Fashion Group‘. Në një prononcim për Albanian News, Blerta ka folur për ofertat...
Interesante

U zgjua nga koma pas 12 vitesh, ajo çfarë iu tregoi prindërve i la “pa mend” të gjithë shpërthyen në lot

Kjo histori ka prekur zemrat e shumë njerëzve. Në janar 1988, 12-vjeçari Martin Pistorius u sëmur në mënyrë të pashpjegueshme. Fillimisht ai humbi zërin dhe pushoi së ngrëni. Më pas e zuri gjumi vazhdimisht dhe iu ndërpre kontakti me njerëzit, transmeton lajmi.net. Mjekët ishin në mëdyshje. Në muajin e tetëmbëdhjetë...
1 2 3 4
Page 1 of 4