archive6 Janar, 2022 - 22:44

Lajme

Ja kujt do t’i verifikohet pasuria me ligjin e ri

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se Projektligji për Themelimin e Byrosë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme parasheh që kjo byro të verifikojë pasurinë dhe të propozojë konfiskimin e saj nëse është fituar kundërligjshëm, raporton Gazeta Sinjali. Sallahu bëri të ditur se personat të cilët...
Lajme

Digjet autobusi me udhëtarë

Një autobus me udhëtarë është përfshirë nga flakët ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Autobusi i udhëtarëve të linjës brenda qytetit ka marrë flakë në afërsi të shkollës “Halim Xhelo.” Raportohet se zjarri ka ardhur si pasojë e një shkëndije në motor. Në momentin e zjarrit autobusi ishte me...
Tech

Çfarë kërkuan kosovarët më së shumti në YouTube gjatë vitit 2021

Kosovarët gjatë vitit 2021 kanë shprehur interesim të madh për spektaklet e Shqipërisë. Sipas statistikave të ekspertit të rrjeteve sociale, Valon Kerolli, 10 fjalët më të kërkuara në Kosovë gjatë vitit 2021 janë: Përputhen, qka ka shpija, big brother, me fal, big brother albania, don xhoni, big brother vip, muzik,...
Lajme

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, 6 të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 16:30 në rrugën Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Gllamnik. Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila tha se në aksident janë përfshirë dy automjete. Sipas Ahmetit, nga ky aksident 6 persona...
Lajme

Krasniqi: Omicron po prek rrugët e sipërme të frymëmarrjes

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi ka thënë se përhapja e shpejtë e variantit Omicron të COVID-19, e bënë këtë variant të rrezikshëm. I ftuar në emisionin Frontal në T7 ai ka thënë se ky virus po prek rrugët e sipërme të frymëmarrjes,...
1 2 3 4
Page 1 of 4