archive5 Janar, 2022 - 23:30

Lajme

Edi Rama premton se do ta furnizoj me rrymë Kosovën

Shqipëria furnizoi me energjie elektrike Kosovën në ditët e ndërrimit të viteve në mënyrë që qytetarët të kishin mundësi të festonin pa brengën se do të kishte reduktime. Megjithatë, kjo mund të mos jetë ndihma e fundit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se do të shikojë mundësitë dhe...
Lajme

Shpërthen një skandal i ri për Baton Haxhiun

Nuk kaluan as dy javë të plota dhe Baton Haxhiut, drejtor i marketingut në Spitalin Amerikan, i ka shpërthyer edhe një skandal i ri. Mediat në Shqipëri raportojnë se ai është paguar nga kompanitë e dyshimta të përfshira në aferën e incineratorëve. Para dy javësh u zbulua se Haxhiu figuron...
Lajme

Vrasja në Llaushë, këto janë detajet tronditëse: Salloni i shtëpisë ishte bërë pellg i gjakut, aty ishin dy fëmijët e çiftit

Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka nisur me grumbullimin e provave për vrasjen e gruas 48-vjeçare me inicialet L.Q.. Burri i saj S.Q., 51-vjeçar, si i dyshuar për vrasjen, ndodhet në pranga dhe me vendim të prokurores kujdestare është dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48-orësh. Burime të besueshme të Gazetës...
Lajme

Ndryshon moti, ja kur do të bie borë në Kosovë

Motit të butë dhe të qëndrueshëm që patëm në këto ditë të para të vitit 2022 po i vije fundi. Mbrëmjen e ditës së enjte depërtimi i masave më të ftohta ajrore mbi vend sjell kushte për të reshura shiu, e më pas edhe rënie të temperaturave. Sipas Prishtina Weather...
1 2 3
Page 1 of 3