archive4 Janar, 2022 - 11:25

Lajme

Pasi e komplimentoi, Duda Balje ka një mesazh për Milaim Zekën

Ish-deputeti Milaim Zeka, jo rrallë herë ka shfrytëzuar hapësirën mediale për të përmendur deputeten e SDU-së, Duda Balje. Zeka i kishte cilësuar Duda Baljen dhe Vlora Çitakun si deputetet më seksi të Kuvendit të Kosovës. E Duda Balje ka një mesazh për Milaim Zekën. “I dashur Milaim, sa herë që...
Lajme

Punonjësit e sektorit publik pushojnë edhe sot

Të gjithë punëtorët e sektorit publik në Kosovë e kanë pushim edhe sot. Kjo për shkak të festës së Vitit të Ri. “Për nderë” të festave të fundvitit dhe fillimvitit, nëpunësit publikë do të punojnë vetëm në dy nga 10 ditët e para të janarit. Edhe e djeshmja ishte ditë...
Lajme

Therja me thikë në Prishtinë…

Dy personat të cilët u arrestuan si të dyshuar për therjen me thikë të një qytetari në Prishtinë, janë dërguar në mbajtje për 48 orë, raporton Gazeta Sinjali. Ata u arrestuan gjatë ditës së djeshme, nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje kanë therur me thikë një person të gjinisë mashkullore,...
Sporti

Vdes boksieri i njohur kosovar

Raportohet se ka ndërruar jetë boksier nga Mitrovica, Muhamet Peci, i njohur si Meti TC- Boletini. I ndjeri kohëve të fundit ka qenë duke jetuar në shtetin e Suedisë. Povratak plemenite veštine: Srpski boks uzvraća udarac - BBC News na srpskom Meti ishte edhe dajë i heroit Avni Hardaniaj –...
Lajme

Nëna nga Podujeva braktis katër fëmijët e saj

Policia e Kosovës ka njoftuar se një nënë nga Podujeva dyshohet se ka braktisur katër fëmijët e saj. “Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se ditë më parë, motra e tij e dyshuara f/kosovare ka lënë katër fëmijët e saj tek ai dhe është larguar në drejtim të panjohur”, njoftoj policia....
1 2 3 4
Page 4 of 4