archive4 Janar, 2022 - 15:30

Lajme

Rriten frikshëm rastet me Covid-19 në Kosovë

04 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.161 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.677.000 doza të vaksinës. ℹ...
Lajme

Merret vendimi: Ndalohet prodhimi i kryptovalutave në Kosovë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka bërë të ditur se ka marrë vendim për ndalimin e prodhimit të kryptovalutave në Kosovë. Rizvanolli ka thënë se këtë vendim e ka marr me rekomandimet e Komitetit Teknik për “Masat e emergjencës në furnizimin e energjisë”, njofton Klankosova.tv. “Në fund të vitit të...
Lajme

Vëllai i Mimoza Kusarit dhe burri i tij do adoptojnë një fëmijë

Pas informacioneve për martesën e Ylber Kusarit, vëllaut të deputetes Mimoza Kusari-Lila me Jonathan Ausman, zbulohet edhe një detaj tjetër. Çifti shumë shpejtë pritet të adoptojnë një vajzë të cilën do e quajn Adea Ausman Kusari. Këtë e ka bërë të ditur nëna e dhëndrrit, Karuna Ausman e cila përmes...
Lajme

E çuditshme: Reja rrah vjehrrën në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është sulmuar fizikisht një grua nga reja e saj. Rasti ka ndodhur dje në Podujevë. “Viktima femër kosovare ka njoftuar se ishte sulmuar fizikisht nga gruaja e djalit”, njoftoj policia. Sipas policisë ajo ka pranuar tretman mjekësor. “Viktima ka pranuar tretman mjekësorë . E...
1 2 3 4
Page 3 of 4