archive4 Janar, 2022 - 18:44

Lajme

Daut Haradinaj nënkryetar i Prishtinës?

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Prishtinë, nuk e ka mohuar një koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, nëse do të ketë një ofertë të tillë nga kjo e fundit. Për herë të parë pas zgjedhjeve, Haradinaj ka folur për Demokracia.com rreth raportimeve se emri i tij është lakuar...
ShowBiz

Morena Taraku bëhet për spital

Këngëtarja e njohur, Morena Taraku është shtruar në spital. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një fotografie të publikuar në Instastory. Morena ka treguar dorën me videon, teksa merr serum. Nuk dihet gjendja e saj shëndetësore dhe as përse ka përfunduar në spital....
Lajme

Këta janë dy banorët që u dënuan nga zarfi i zi

Vëllai i madh’ ka dërguar një zarf të zi në ‘BBV’. Sipas tij, dy banorë ka thyer rregullat duke dhënë informacione nga jashtë dhe për ta do të këtë dënim, shkruan Indeksonline. Të dënuarit janë Sarah dhe Meridiani ku për këtë arsye të dyve do t’iu heqet e drejta për...
Lajme

Ngjashmëritë tronditëse të Gambisë me Kosovën: Po aq territor, po aq numër banorësh, liderin ish bodigard, ish liderin me plis

Gjatë ditës së sotme në mediat ndërkombëtare po qarkullon me të madhe lajmi se një vajzë nga Gambia kishte denoncuar ish presidentin e vendit, keqbërësin Yahya Jammeh për përdhunim seksual. Përveç saj, të njëjtin rrëfim e kishin pasur edhe shumë vajza të tjera. Jammehu ishte një ndër politikanët më të...
Lajme

Nesër dita finale, Prishtina në prag të shkuarjes në zgjedhje të reja

Nesër (e mërkurë), Kuvendi Komunal i Prishtinës, do të mblidhet qysh në mëngjes. Në rend të ditës është vetëm një pikë: zgjedhja e kryesuesit. Për t’u mundësuar zgjedhja e kryesuesit, Lidhja Demokratike e Kosovës, duhet të arrijnë koalicion: ose me Lëvizjen Vetëvendosje, ose me Partinë Demokratike të Kosovës. Tashmë dihet...
1 2 3 4
Page 2 of 4