archive2 Janar, 2022 - 21:59

Lajme

Nga kjo datë rikthehen temperaturat e ulëta dhe bora

Butë dhe stabil edhe në pjesën e parë të javës. Nga mesi i javës shkurtimisht priten mundësi për shi e borë dhe rënie e temperaturës. 2.01.2021 – Butë dhe mot stabil parashihet të mbajë edhe në ditët e para të javës së parë të vitit 2022. Me kthjellime e vransira,...
Lajme

Digjet një veturë në Prishtinë, policia jep detaje

Mbrëmjen e sotme është djegur një makinë në rrugën “Afrim Loxha” në Prishtinë. Zjarri është lokalizuar teksa nuk ka persona të lënduar. Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë për Prishtinë, Flora Ahmeti. “Sot rreth orës 20:30, kemi pranuar informatën për një incident zjarri në rrugën “Afrim Loxha” në...
Lajme

Pamje nga vetaksidenti ku humbi jetën një 14-vjeçar

Në pasditen e sotme, në fshatin Sallagrazhdë të Suharekës ka ndodhur një vetaksident, ku ka humbur jetën një 14-vjeçar, shkruan Gazeta Sinjali. Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Vesel Gashi i tha Sinjalit se veturën po e ngiste një fëmijë i moshës 14 vjeç. Sipas Gashit, shkak i aksidentit është mospërshtatja...
Lajme

Dyshohet për një 14-vjeçar të vdekur, në një vetaksident në Sallagrazhdë të Suharekës

Në rrugën Sallagrazhdë-Baqevc të dielën rreth orës 16:30 ka ndodhur një vetaksident. Sipas zjarrfikësve vetura ishte rrotulluar dhe dyshohet për një të vdekur dhe dy të lënduar. Ndërkaq sipas informacioneve të zjarrfikësve, viktima dyshohet të jetë një 14-vjeçar. Në vendin e ngjarjes gjenden zjarrfikësit dhe policia. “Rreth orës 16:30 min...
Lajme

Kurti: Të gatshëm për marrëveshje me Serbinë

Qeveria e Kosovës synon arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për normalizimin e marrëdhënieve. Kryeministri Albin Kurti në një intervistë për Tv Klan thotë se janë të gatshëm që kjo të ndodh edhe gjatë vitit 2022, por një gjë e tillë varet edhe nga Serbia. “A do të ketë një marrëveshje të...
1 2 3
Page 1 of 3