archive1 Janar, 2022 - 19:47

Lajme

Komandant Malisheva lirohet nga spitali

Muhamet Krasniqi, ndryshe i njohur si komandant Malisheva, para disa dite ka pësuar një sulm kardiak në burg. Ndërsa gjatë ditës së sotme ai është liruar nga spitali i Shkupit. Lajmi është bërë i ditur nga bashkëluftetari i tij Fatmir Reqica. “Nuk e dija nëse do mund ta përqafoja pas...
Lajme

Ky është emri më i përdorur për vajzat dhe djemtë në Kosovë

Sipas të dhënave të fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, emri më i zakonshëm tek vajzat është Fatime (8,626 persona mbajnë këtë emër), ndërsa tek djemtë është Bajram. Sipas alfabetit me shkronjën A kishte më së shumti emra – gjithsej 8,026 emra – ndërsa më së paku emra kishte...
1 2
Page 1 of 2