archive7 Dhjetor, 2021 - 23:43

Lajme

Ja si mund të lirohet me kusht Thaçi

Drejtori ekzekutiv i Odës Ndërkombëtare të Avokatëve, me seli në Londër, Mark Ellis, ka thënë se nëse Gjykata Speciale konstaton se prokurori është duke i neglizhuar me qëllim detyrimet dhe obligimet e tij, kjo do të shkonte në favor të zotit Thaçi që të lirohej me kusht, shkruan Gazeta Metro....
Lajme

Gjendet i vdekur një 39-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 17:55, në fshatin Libonik, në Maliq, ku Policia shqiptare ka gjetur trupin e pajetë të një 39-vjeçari. Policia njofton se trupi i pajetë i shtetasit me inicialet A.L., është gjetur në banesën e tij, pa shenja dhune. Bëhet e ditur se...
Lajme

Lajm i mirë për studentët e Universitetit të Prishtinës

Paraqitja e provimeve do të bëhet pa pagesë për studentët e Universitetit të Prishtinës. Këtë e kanë bërë të ditur në një njoftim për media, Lëvizja Studentore për Barazi, “Studim, Kritikë, Veprim”. “Më 15 nëntor, SKV ka dorëzuar në MAShTI kërkesën për heqjen e pagesave për ata që paraqesin provimet...
1 2 3 5
Page 1 of 5