archive6 Dhjetor, 2021 - 23:43

Lajme

Rrëshqet dheu nga reshjet, izolohen totalisht 9 fshatra

Si rezultat i reshjeve të shiut gjatë 24 orëve të fundit janë shkaktuar shembje dheu dhe gurësh në aksin Lezhë-Ungrej. Rreth 4 km larg qendrës se fshatit Ungrej ka pasur rrëshqitje të tokës duke izoluar totalisht banorët e 9 fshatrave të kësaj Njësie Administrative, shkruan ora news. Në atë zonë...
Sporti

Vrasja e boksierit shqiptar, zbardhen detaje të reja tronditëse

Ekzekutimi mafioz ka tronditur Greqinë pasditen e sotme ku viktimë mbeti boksieri 35-vjeçar Haris Kontogiorgis. Nga raportimet në mediat greke, ngjarja ka ndodhur në rrugën Ekavis, jashtë klubit sportiv të boksit “Perseus” , teksa viktima po hynte në palestër, persona të panjohur i janë afruar dhe e kanë qëlluar të...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Koalicion i papritur mes PDK-së dhe LDK-së?

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike janë afër për të nënshkruar koalicion në Mitrovicë. "Jepi zë" ka mësuar se ata janë afër një marrëveshjeje për bashkëqeverisje në komunë. Siç ka mësuar gazeta, LDK mund të marrë kryesuesin e Kuvendit si dhe disa drejtori mirëpo ende nuk ka pajtueshmëri pë...
Lajme

Gjermania ndihmon me 1 milion euro donacion FSK-në

Ministria e Mbrojtjes ka pranuar sot donacion me vlerë prej një million eurosh për zhvillimin dhe avancimin e FSK-së. Siç njofton Ministria e Mbrojtjes, ministry Armend Mehaj dhe ambasadori gjerman në Kosovë, Joern Rohde, nënshkruan marrëveshjet për pranim-dorëzimin e donacionit të fondeve për prokurimin, duke përfshirë pajisje, automjete dhe trajnime...
Lajme

Këta janë anëtarët e rinj të Bordit të RTK’së

Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Bordin e ri të Radio Televizionit të Kosovës( RTK), ku në mesin e tyre janë katër gra dhe katër burra. Ndërsa Kuvendi ka dështuar për të zgjedhur një anëtar të bordit nga komuniteti serb pasi asnjë nga kandidatët nuk i ka marrë votat e nevojshme,...
Lajme

E çuditshme: Jasharaj fton Kurtin të bëhet anëtar i SBASHK-ut

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke i atakuar sindikata ka shkelur ligjin për organizimin sindikal. Jasharaj madje e ka ftuar kryeministrin Kurti që të bëhet anëtar i SBASHK-ut, nëse punët si kryeministër nuk po i mjaftojnë. “I nderuar Ramabaja, kryeministri I Kosovësi...
1 2 3 6
Page 1 of 6