archive3 Dhjetor, 2021 - 21:24

Sporti

Vaki shqiptare: Ekipi stërvitet në terr, pasi harruan të ndiznin dritat

Pragndeshja e sfidës Teuta-Vllaznia është shoqëruar me një episod shumë të çuditshëm. Të dy skuadrat kanë hyrë në stadium dhe kanë nisur nxemjen e zakonshme në errësirë të plotë. Sipas “SuperSport”, drejtuesit e stadiumit “Elbasan Arena” kanë harruar të ndezin ndriçimin artificial në stadium në momentin e duhur dhe lojtarët...
ShowBiz

Vdes aktorja e njohur shqiptare

Është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare ikona e teatrit dhe filmit shqiptar, Edi Luarasi. Edi Luarasi lindi në Tiranë më 7 maj 1940. Ka debutuar në skenë që në moshë të re. Fillimisht në 1956, kur ishte 16 vjeçe, së bashku me të motrën këndonin në skenën e...
Lajme

Aksident në magjistralen Prishtinë- Pejë, rrotullohet kamioni

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Prishtinë-Pejë. Si pasojë e këtij aksidenti, një kamion është rrotulluar buzë rrugës, raporton Indeksonline. Policia është në vendin e ngjarjes dhe duke u marrë me rastin, teksa nuk dihet akoma nëse ka ndonjë të lënduar....
Lajme

Plagoset një person në Prishtinë

Sonte ka ndodhur një përleshje fizike mes disa personave me thikë pranë nënkalimit te Santea në Prishtinë. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënsja e policisë, Flora Ahmeti. Si pasojë e kësaj përleshjeje një person është plagosur me thikë gjatë përleshjes. I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor, ndërkaq dy...
Lajme

Ky është vendimi i fundit nga Gjykata Speciale

Më 15 dhjetor do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Gjykatën Speciale. Konferenca do të mbahet të mërkurën, e paralajmëruar nga ora 14:30. Në këtë seancë dëgjimore, gjyqtari i procedurës paraprake do t’u...
Lajme

200 mijë euro subvencione, ja kush përfiton

Afër 200 mijë euro subvencione i ka ndarë Zyra e Presidentes për Organizata Joqeveritare dhe për persona fizik. Shuma më e lartë e subvencioneve që i ka ndarë një personi fizik arrin deri në 28 mijë euro. Ndërsa, kryetarja e shtetit duket se i ka kushtuar më shumë rëndësi OJQ-ve...
Lajme

Vetura godet dy këmbësorë në Prishtinë

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore, pasi që të njëjtit janë goditur nga një veturë, sot në kryqytet, shkruan Gazeta Sinjali. Nga burimet e emergjencës, Sinjali mëson se si pasojë e aksidentit këmbësoret kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur...
1 2 3 5
Page 1 of 5