archive2 Dhjetor, 2021 - 23:18

Lajme

Një këmbësor goditet nga vetura në Drenas

Mbrëmjen e sotme, një këmbësor është goditur nga një veturë në fshatin Zabel të komunës së Drenasit. Zëdhënësi i Policisë Agron Borovci ka thënë për Gazetën Online Reporteri.net se si pasojë e aksidentit, këmbësori ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim në QKUK. “Sot rreth orës 20:20, është...
ShowBiz

Dhe sapo ndodhi! – Donaldi puth Beatrixën

Sapo ka ndodhur puthja e parë mes Donaldit dhe Beatrixës në Big Brother VIP. Ata shkëmbyen puthjet e para në buzë pas disa ditësh përqafime e ledhatime. Mesa duket Donaldi dhe Trixa sapo e konfirmuan se janë çifti i parë në shtëpinë më të njohur në Shqipëri...
Lajme

Ky është ambasadori i ri i Kosovës në Slloveni

Valdet Sadiku është ambasadori i ri i Kosovës në Slloveni. Sadiku, i ka dorëzuar sot një kopje të letrave kredenciale ambasadores Natasha Prah, udhëheqëse e protokollit diplomatik. Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Jashtme e Sllovenisë. “Ambasadori i posaemëruar i jashtëzakonshëm dhe i autorizuar i Republikës së Kosovës...
Tech

Fshijini këto gjëra nga Facebooku juaj, mund të jeni në telashe

Megjithëse Facebook u krijua kryesisht për të lidhur përdoruesit, ky rrjet ka pësuar shumë transformime që nga themelimi i tij më 4 shkurt 2004. Në Facebook janë rreth 2.9 miliardë përdorues aktivë, të cilët pothuajse çdo ditë e vizitojnë këtë rrjet social dhe ndajnë në të detaje nga përditshmëria e...
Lajme

Francë: Burri me kostum “ninxha” plagos dy police

Dy oficere policie franceze u plagosën kur u sulmuan nga një burrë i veshur me një kostum “ninxha”. Sulmuesi u neutralizua me të shtëna me armë zjarri dhe u transportua në spital në gjendje të rëndë. Oficeret e policisë u plagosën në një sulm me shpatë në qytetin Cherbourg në...
1 2 3 6
Page 1 of 6