archive1 Dhjetor, 2021 - 23:23

Lajme

Policia me aksion masiv, arrestohen disa persona

Policia e Kosovës, njësia rajonale e antidrogës në Prishtinë, në vazhdën e hetimit të rastit të koduar me emrin “Bardhoshi” sot me datë 01.12.2021, në koordinim me prokurorinë e krimeve të rënda Prishtinë kanë realizuar një operacion policor ku fillimisht rreth orës 14:50 në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Bresalc...
Lajme

Vjen lajmi i mirë për çmimin e naftës në Kosovë

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani ka paralajmëruar rënie të çmimeve të derivateve të naftës për javën e ardhshme. Berjani thotë se rënia ka nisur e çmimeve ka nisur nga mbrëmë, por rënie më të theksuar do të ketë nga java e ardhshme. “Ulje të çmimeve më...
Lajme

Kjo fotografi u bë shkak që Specialja refuzoi lirimin e Thaçit

Prokuroria Speciale ka përmendur një sërë argumentesh se pse Policia e Kosovës s’mund të ofrojë garanci që Thaçi dhe të tjerët të lirohen për në arrest shtëpiak. ZPS la përdorur një fotografi të Rashit Qalajt me Hashim Thaçin si argument që të mos lirohen nga paraburgimi. Gazetar: Genc Godanci Me...
Lajme

Buzhala tregon arsyet, ja pse u largova nga Express dhe T7

Berat Buzhala ka treguar se arsyeja kryesore pse është larguar nga Express dhe T7 është financiare. “Kishim 100 mijë euro paga në muaj. E pashë se zhvillimi i mëtejmë ishte i pamundshëm”. “Një kamerë studiosh kushton 50 mijë euro. Arsyeja e largimit është tipike financiare. Arsyeja ishte të mos mbesin...
Biznes

“Kosovës një ushtar i kushton 17 euro në ditë”

Ish-ministri i FSK’së, Agim Çeku thotë se Kosovës një ushtar i kushton 17 euro në ditë. Në këtë mënyrë sipas tij, aktualisht është i pamundur të bëhet i detyrueshëm shërbimi ushtarak. Ish-kryeministri ka dhënë arsyet për këtë. ‘Një ushtar kushton 17 euro në ditë dhe është shumë problem shërbimi i...
Lajme

E rëndë: Vetëvritet 24-vjeçari në Kosovë

Një 24 vjeçar humbi jetën sonte si pasojë e të shtënave me armë. Edhe pse nuk u dhanë detaje shtesë se si ky i fundit mbeti pa shenja jete, nga poligoni i shenjëtarisë në Obiliq ‘Katana” kanë bërë të ditur se i riu ka kryer vetëvrasje.Përmes një publikimi në Facebook...
Lajme

Dy të plagosurit në Bardhosh janë burrë e grua

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga arma e zjarrit në fshatin Bardhosh të Prishtinës, teksa bëhet e ditur se të njëjtit janë burrë e grua. Mësohet se gjendja e tyre shëndetësore është e rëndë dhe pritet t’i nënshtrohen ndërhyrjes kirurgjikale, njofton Klankosova.tv. Hetuesit policorë kanë nisur një hetim me...
Interesante

A e dini cili është shteti që shpiku rrethrrotullimin në trafik?

Një rrethrrotullim, i quajtur edhe një rreth trafiku, rreth rruge apo ishull, është një lloj kryqzimi rrethor në të cilin trafiku rrugor rrjedh pothuajse vazhdimisht për të reduktuar shpejtësinë e trafikut dhe minimizuar incidentet. Kryqëzimet egzistuan para rrethrrotullimeve. Së pari në qytetin Bath të Anglisë në vitin 1768, në Gorlit...
1 2 3 6
Page 1 of 6