archiveDhjetor 2021

BiznesLajme

Me një klik mund të mësoni nëse ju ka regjistruar punëdhënësi dhe nëse paguan kontribute për ju

Agjencia Tatimore e Kosovës, në kuadër të fushatës me sloganin “Boll ma, lyp me u regjistru”, ka krijuar edhe mundësinë që secili punëtor të konfirmojë vetë nëse punëdhënësi e ka regjistruar dhe nëse po paguan kontribute për të. Secili punëtor mund të konfirmojë këtë në linkun https://apps.atk-ks.org/regemployer, me procedurë të...
Lajme

Kurti bashkë me Rizvanollin vizitojnë KEK-un në natën e Vitit të Ri

Në natën e ndërrimit të moteve, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe drejtorin e KEK-ut, Nagip Krasniqi, ka vizituar Termocentralin “Kosova B” dhe Termocentralin “Kosova A”. Kryeministri Kurti takoi punëtorët që po punojnë në termocentrale në natën e ndërrimit të moteve dhe...
ShowBiz

KEDS me një apel për qytetarët në natën e Vitit të Ri

KEDS ka njoftuar se konsumatorët kanë shpenzuar dukshëm energji elektrike përgjatë ditës së sotme dhe ky trend ende po vazhdon. Nëpërmjet një njoftimi në ‘Facebook’, ka apeluar tek qytetarët që të shpenzojnë rrymën sa më racionalisht. “Të shfrytëzohet sa më racionalisht energjia elektrike në mënyrë që ta kalojmë ndërrimin e...
ShowBiz

Bora Zemani merr vendimin e papritur për Donaldin

Siç duket moderatorja Bora Zemani ka vendosur që ta fillojë vitin 2022 pa dy persona në rrjetin social “Instagram”. Ajo sot ka hequr nga Instagrami, vëllezërit binjakë Donald dhe Romeo Veshaj. Poashtu, nga Instagrami ajo ka larguar edhe disa nga miqtë e Donaldit, përfshirë këngëtarin Elgit Doda. Krisja e raporteve...
Lajme

E dhimbshme: Humb jeten i riu shqiptar, dhe e dashura e tij

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Athinë, ku për pasojë ka humbur jetën 27-vjeçari nga Saranda dhe e dashura e tij. Mësohet se mjeti më të cilin po udhëtonte çifti ka humbur kontrollin, duke u përmbysur. Si pasojë, kanë ndërruar jetë Pandeli Kajo 27-vjeç me origjinë...
Lajme

Këto janë dy qytetet e Kosovës që do të jenë pa rrymë sonte

KOSTT ka thënë se sot nuk do të ketë reduktime të energjisë elektrike. Kjo pasi sipas tyre Kosova ka siguruar energji të nevojshme për mbulimin e konsumit, përfshirë edhe mbështetjen nga Shqipëria, shkruan Gazeta Express. “Njoftohen qytetarët e vendit që bazuar në përgatitjet dhe planifikimet e operatorëve përgjegjës në tregun...
Lajme

Mbahet mbledhja e Qeverisë, merren vendime të rëndësishme

Në ditën e fundit të vitit 2021, Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 53-të të saj, kësaj radhe në formë elektronike, në të cilën ka miratuar dy vendime. Së pari, sipas kërkesës së Ministrisë së Ekonomisë dhe me propozim të Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Qeveria...
1 2 3 98
Page 1 of 98