archive30 Nëntor, 2021 - 23:14

Lajme

Tre të vrarë, gjashtë të plagosur në një shkollë në Miçigan

Tre persona u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën të martën nga të shtënat në një shkollë të mesme në Miçigan, thanë autoritetet. I dyshuari i vetëm, një 15 vjeçar është arrestuar, shkruan cbsnews.com, transmeton Klankosova.tv. Teksa i dyshuari u mor në paraburgim brenda pesë minutave, tha McCabe. Policia...
Lajme

Qeveria Kurti merr një vendim të rëndësishëm

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur këtë të marte ka miratuar masa të reja kundër parandalimit dhe përhapjes së pandemisë COVID-19. Disa prej masave të miratuara sot janë; çdo person që hyn në Kosovë duhet të posedojë një nga dëshmitë e vaksinimit. Në pikën 2.1 të këtij vendimi thuhet...
Lajme

Valon Syla: A po e bën Albini këtë për familjen Jashari apo për veten?

Sot në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për emërimin e Bashkim Jasharit si komandant i Forcave të Sigurisë së Kosovës(FSK). Derisa, profesori Blerim Latifi thotë se ndërrimi i komandantit të FSK-së është krejtësisht proces normal. Në komentin e Latifit, ndërhyri gazetari Valon Syla, duke thënë se ‘A po e...
Lajme

Qeveria Kurti me një vendim të rëndësishëm

Qeveria e Republikës së Kosovës sot ka mbajtur mbledhje elektronike, në të cilën ndër të tjera ka miratuar katër projektligje dhe masat e rejat për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Vendimi i parë në mbledhjen e sotme ka qenë ai për miratimin e masave të përgjithshme dhe të...
Lajme

Lirimi i Thaçit, merret vendimi nga Specialja

Gjykata Speciale ka refuzuar garancinë e Policisë së Kosovë për lirimin me kusht ndaj presidentit Hashim Thaçi, i cili po mbahet në Hagë. Një nga arsyet që Specialja përdorë në këtë refuzim lidhet ndërhyrja në procesin gjyqësor në Kosovë, ku u shfaqën edhe akuza se Agjencia Kosovare e Inteligjencës kishte...
Lajme

Njoftim i rëndësishëm nga Qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në të cilën ka marrë disa vendime, në mesin e tyre edhe miratimin e masave të reja. Gazeta Sinjali ka siguruar të gjitha vendimet që Qeveria ka marrë sot, të cilat mund t’i gjeni më poshtë....
Interesante

Cili është kuptimi i kësaj shenje në krahë

Disa plagë në trupin tonë mund të tregojnë histori nga e kaluara dhe të tjerët papritmas shfaqen në lëkurën tonë pa e ditur historinë e tyre. Ky është rasti i kësaj shenje të vogël që është në krahun tonë të majtë dhe që ne nuk e dimë kuptimin e saj....
Sporti

Vdes legjenda e Liverpoolit

Legjenda e Liverpoolit dhe Arsenalit, Ray Kennedy, ka vdekur në moshën 70-vjeçare. Lajmi është konfirmuar nga klubi i Liverpoolit, përmes një postimi në faqen zyrtare të tyre. Ish-mesfushori, Kennedy vdiq nga një sëmundje e rëndë dhe e gjatë. Kennedy gjatë karrierës së tij si futbollist bëri 393 paraqitje për Liverpoolin....
1 2 3 6
Page 1 of 6