archive29 Nëntor, 2021 - 23:25

Lajme

Vritet ish-deputeti i njohur shqiptar

Ish-deputeti dhe ish-kreu i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka nuk i ka mbijetuar dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës. Ujka u plagos me armë zjarri me silenciator rreth orës 19:00, mbrëmjen e kësaj të hëne (29 nëntor 2021). Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin...
Lajme

Pamje nga vendi i ngjarjes, si u qëllua ish-kryetari, reagon policia

ABC siguron pamje nga zona në qendër të Shkodrës ku pasditen e sotme është plagosur me armë zjarri silenciator ish-kryetari i komunës së Velipojës Pashko Ujka. Forca të shumta policie kanë rrethuar vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të sqaruar rrethanat e plota të saj si dhe identifikimin e...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Vdes doktori i njohur

Ka ndrruar jetë në moshën 69 vjeçare doktori Sadik Shaqiri. Dr. Sadik Shaqiri ishte doktor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Vushtrri dhe poashtu edhe në ish-Kombinatin Trepça, si doktor i punëtorëve të këtij Kombinati. Dr. Sadik Shaqiri në fillim të viteve të '90-ta emigroi me familje në Gjermani, pasiqë...
Lajme

Vdes ish-kryetari i kësaj komune

Ish-deputeti dhe ish-kreu i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka nuk i ka mbijetuar dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës. Ujka u plagos me armë zjarri me silenciator rreth orës 19:00, mbrëmjen e kësaj të hëne (29 nëntor 2021). Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin...
Lajme

Vdes ish-deputeti shqiptar

Ish-deputeti dhe ish-kreu i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka nuk i ka mbijetuar dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës. Ujka u plagos me armë zjarri me silenciator rreth orës 19:00, mbrëmjen e kësaj të hëne (29 nëntor 2021). Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin...
Lajme

Ky pritet të jetë ambasadori i Kosovës në SHBA?

Diplomati Ilir Dugolli pritet të jetë ambasador i ri i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tash që nga Washingtoni është larguar i ngarkuari me punë, vendi ka mbetur i zbrazët. Ilir Dugolli nuk është përgjigjur në pyetjet me shkrim të dërguara në adresë të tij, e as MPJ-ja....
Lajme

“Kjo letër më preku”, publikohet letra e 15-vjeçares shqiptare

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka bërë publike një letër që i ka mbërritur nga një 15-vjeçare nga Kurbini. Erjola e ka falënderuar për kontributin që BE ka dhënë duke mundësuar ndërtimin e shkollës në Kurbin. Në postimin në Instagram, von der Leyen shkruan: Erjola është një...
1 2 3 6
Page 1 of 6